YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Kozan'ı il yapma sözü verdi
Kılıçdaroğlu Kozan'ı il yapma sözü verdi
08 Mart 2014 17:55
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’nın Kozan ilçesine il olma sözü verdi.

Kozan ilçesinde parti otobüsünün üzerinden vatandaşlara hitap eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirerek, "Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanlık koltuğunda şaibeli bir adam oturamaz. Siyasetçi halka örnek olmak zorundadır, siyasetçi doğruları söylemek zorundadır" dedi. "Hiç endişe etmeyin, halka güveniyorum, size inanıyorum, sizin için çalışacağım ve inşallah bir daha Kozan’a bu ülkenin başbakanı olarak geleceğim" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Şundan emin olmanızı istiyorum, CHP iktidarında banka genel müdürlerinin evlerinde ayakkabı kutularında dolar çıkmayacaktır. Bizim bakanlarımızın çocuklarının yatak odalarında para kasaları çıkmayacaktır. Biz iktidarımızda alın terine değer vereceğiz. Herkesin huzurlu olmasını isteyeceğiz. Herkes huzur içinde sokağa çıkmalı. Herkes iş güç sahibi olmalı. Herkesin evinde akşam huzur olmalı, bereket olmalı, herkes mutlu olmalı, en büyük arzum budur."

Kozan'a il sözü

Kozan’ın Osmanlı’da sancak olduğunu, narenciyenin merkezi konumunda bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Burası narenciyenin başkenti, aynı zamanda Osmanlıya sancak burası, sancak beyliği yapmış. Arkadaşlar dedi ki Kozanlılar sizden il sözü istiyorlar. Kozanlılar haklı istemekte. Tarih var mı, var, güzel insanlar var mı, var. Bir siyasal iradeye ihtiyaç var Kozan’ın il olması için, bir siyasal iradeye ihtiyaç var, o siyasal iradeyi biz temsil edeceğiz, inşallah Kozan’ı il yapacağız. Neden bir siyasi iradeye ihtiyaç var diyorum? Halkın iktidarına CHP iktidarına bu ülkede ihtiyaç var. 12 yıldır memleketi yönetiyorlar. 2000 yılının başlangıcında bir kilo narenciye eşittir bir litre mazottu. Şimdi geldik 2014’e 18 kilo narenciye satacaksınız ki bir litre benzin alasınız. Bunu hiç kimse unutmasın. Söz vermiştim seçimlerde demiştim ki CHP’yi iktidar yapın, çiftçiye mazotu 1.5 liradan satacağız demiştim, bu sözümün arkasındayım."

Öte yandan, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ve Adana Milletvekili Turgay Develi’nin yanına gelen Kemal Özkaya isimli bir vatandaş, eline aldığı dolarları önce gösterdi, daha sonra ise havaya savurdu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler