YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu 'koruma ordusu olur mu' demişti ama...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakan olduğumda koruma ordusuyla dolaşmayacağım. Koruma ordusu da nedir Allah aşkına!" dedi. CHP Lideri'nin bu sözleri 11 korumayla grup toplantısı yaptığı günleri hatırlattı.
Kılıçdaroğlu 'koruma ordusu olur mu' demişti ama...
26 Mayıs 2015 / 13:44 Güncelleme: 26 Mayıs 2015 / 13:58

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Başbakanların, Bakanların çok sayıda korumayla gezmesini eleştirerek şunları söyledi;

Koruma ordusu nedir Allah aşkına?

Başbakan olduğumda bürokrasinin de tuzaklarına düşmem. Bürokrasinin nasıl olması gerektiğini en iyi bilenlerdenim, bürokrasiden geliyorum. ‘Tehdit var, risk var’ gibi uyarılarla kuşatılmama izin vermem. Yani koruma ordusuyla dolaşmayacağım. Koruma ordusu nedir Allah aşkına... Kendi vatandaşından korunan Başbakan, Bakan mı olur? İstanbul ve İzmir’deki Başbakanlık Ofisleri de kapatılacak. Onlar yandaşa rant bulma, yaratma ofisleri. Teknolojinin geldiği noktada ofise mi gerek var? Valiniz, kaymakamınız orada, bir ihtiyaç varsa onlar aracılığıyla giderirsin.

11 korumayla grup konuşması yapmıştı

Kılıçdaroğlu daha önce tam 11 korumayla grup konuşması yapmıştı. Gruptaki korumalar CHP liderini CHP'lilerden korumuşlardı.

rs1-293.jpg

 

 // mustafa
Tayyip in düşmanı, çok adam dünya liderliğine oynuyor. o yüzden korumasi çok olacak.
öyle bir derdin yoksa, düşmanın olmaz....
26 Mayıs 2015 19:51
KK
 // uykucu
Bence bu kadar koruma tutmakta hakli. Hatta az bile. Zira bu kadar zirvalayan birine kendi partilisi bile tahammul edemiyor. Asgari ucreti 1500 lira yapacakmis. Benim isyerimde 20 asgari ucretli var. Sen bunu 1500 TL yaparsan benim kasadan her ay takribi 11.000 TL arti vergileri cikacak. Bunu bana sen mi vereceksin?...
26 Mayıs 2015 Salı 14:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler