YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Koalisyona sıcak bakmıyorum
Kılıçdaroğlu: Koalisyona sıcak bakmıyorum
28 Mayıs 2015 16:42
Katıldığı programda koalisyon fikrine sıcak bakmadığını belirten CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların CHP iktidarını zorunlu kıldığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV televizyonunda 'Liderler Konuşuyor' programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Koalisyon fikrine sıcak bakmadığını belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartların CHP iktidarını zorunlu kıldığını söyledi. Tek başlarına iktidar olmak istediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi içinde yaşadığı ekonomik, sosyal ve uluslararası krizden biz çıkarırız. Biz bütün dünyaya güven veriyoruz. Bütün uygar dünyada CHP eğer gelirse Türkiye çağdaş uygarlığı yakalayacak, demokrasi gelişecek, hukukun üstünlüğü olacak deniliyor" ifadelerini kullandı.

"CHP'lilere açık ve net söylüyorum. CHP bir yardım kuruluşu değildir" diyen Kılıçdaroğlu, "Devlet ayrı, hükümet ayrıdır. Devlet bakidir. Hükümetler ise devleti yönetmek üzere gelirler devlet olmak için değil. AKP devleti yönetmek için geldi, devlet oldu. Ben devletim diyor artık. Vali benim valimdir diyor, devletin valisi değil. Öğretmen benim öğretmenimdir diyor devletin öğretmeni değil. Devlet memurları kanununun bile adını değiştirecekler. Hükümet memurları kanunu yapacaklar" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, "Emin olun şuanda millet diğer cumhurbaşkanlarına bakıyor, buna da bakıyor. Nasıl bir seçimdir, nasıl bir demokrasidir, nasıl bir anlayıştır, nasıl bir israftır bunu sorguluyor. Miting meydanlarına öğrencileri, memurları götürüyorlar zorla. Gelmeyen memuru fişliyorlar. Öğretmenleri niçin getirmediniz diyorlar. Benim gördüğüm en büyük ahlaksızlıktır" açıklamasında bulundu.
"Düşünün vali genelge yayınlıyor gideceksiniz diyor" diye konuşan Kılıçdaroğlu, "Şu arabaların plakalarını değiştireceksiniz, sivil plaka takacaksınız Başbakanı karşılayacaksınız diyor. Kimin parasıyla yapıyorlar bunu? Tüyü bitmemiş yetimin ödediği parayla" ifadelerini kullandı.

Devletin çivisinin çıktığını iddia eden Kılıçdaroğlu, "Hukuk yok, anayasa yok. Ekonomi patinaj yapıyor. Etrafımız kan gölü Dışarıdan tamamen soyutlandık. İstenmeyen bir ülke görünümündeyiz. Bunları aşmanın tek yolu var, o da CHP'nin tek başına iktidar olması" şeklinde konuştu.
 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler