YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Koalisyon masasından kalkan biz olmayacağız
Başbakan Davutoğlu’nun “MHP ile de temastayız” sözleri, Ankara’ya bomba gibi düştü. Kılıçdaroğlu, AK Parti ile görüşmeleri yürüten kurmaylarına, “Masadan kalkmamız için birileri suyu bulandırıyor. Görüşmeleri sürdüreceğiz ama bu iş artık uzamamalı” dedi
Kılıçdaroğlu: Koalisyon masasından kalkan biz olmayacağız
01 Ağustos 2015 / 08:58 Güncelleme: 01 Ağustos 2015 / 09:03

AK Parti ile CHP arasında ‘keşif amaçlı’ koalisyon görüşmeleri devam ederken, önceki gün Başbakan Davutoğlu’nun “MHP ile de temas halindeyiz” demesi “Koalisyonun rotası değişiyor mu?” sorusunu akıllara getirdi.

Aynı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan da “koalisyon görüşmelerinden olumlu sonuç çıkmaması halinde, dışarıdan destekli bir azınlık hükümetiyle hemen seçime gidilmesi gerektiği” mesajını verdi.

Bu gelişmeler üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün sabah, AK Parti ile koalisyon temaslarını yürüten CHP heyetiyle bir araya geldi.

d1.jpg

Habertürk’ün edindiği bilgilere göre, Kılıçdaroğlu kurmaylarına “Masadan kalkmak yok, görüşmeleri sürdürün” talimatı vererek şunları söyledi:

BİRİLERİ SUYU BULANDIRIYOR

Samimi bir şekilde de görüşmeleri yürütüyoruz. Birileri bizim masadan kalkmamız için bugün suyu bulandırabilir. Ama bu oyuna gelmeyeceğiz. Masadan kalkan, masayı deviren taraf olmayacağız.

AKP UN SERİYOR

Her gün 4-5 şehidin cenazesinin geldiği bir ortamda, masadan kalkan bunun hesabını millete veremez. AKP işi ağırdan alıyor, ipe un seriyor. Bunun farkındayız. Ancak ülkenin durumu ortada.

BU İŞ UZAMAMALI

Bu işin daha fazla uzamaması gerekiyor. Kaldı ki masaya koyduğumuz ilkelerimiz evrensel hukuk kurallarını içeriyor. Bunların keşfedilecek, reddedilecek, tartışılacak bir tarafı yok. Görüşmeler bir an önce sonuçlanmalı. Askerimiz, polisimiz şehit ediliyor. Daha neyi bekliyoruz?

BUYURSUNLAR KURSUNLAR

Bizim kırmızı plaka merakımız yok. AKP-MHP, hükümeti kurabiliyorlarsa, buyursunlar kursunlar.

CUMHURBAŞKANI FIRSAT VERMİYOR

Cumhurbaşkanı ne zaman yurtdışına çıksa, bu tür açıklamalarla gündemi değiştirmeye çalışıyor. Sayın Davutoğlu hükümeti kurmayı çok istiyor. Ama Cumhurbaşkanı, bu açıklamalarla o fırsatı kendisine vermiyor.

 

HABERTÜRK

 

 

 // Yılmaz
Biz kalkarız sorun değil daha iyi olur....
01 Ağustos 2015 19:23
Bak sen...
 // A.SAĞ
zavallı kılıçdaroğlu kendi partisindeki kişilerle anlaşamayan EZİK, Akpartiyle anlaşabileceğini sanıyor.
Kendi dava arkadaşınla anlaşamazsan başkalarına suç bulamazsın.
Zihniyetin bozuk anlamıyormusun?
...
01 Ağustos 2015 Cumartesi 10:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler