YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Kimsenin yedek lastiği olmayız!
İngiliz Büyükelçici Richard Moore ile görüşen Kılıçdaroğlu, “Koltuk merakımız yok. Kimsenin yedek lastiği veya bastonu da olmayız” dedi.
Kılıçdaroğlu: Kimsenin yedek lastiği olmayız!
26 Haziran 2015 / 07:41 Güncelleme: 26 Haziran 2015 / 07:47

Habertürk'ün haberine göre İngiltere'nin Ankara Büyükelçici Richard Moore ile görüşen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, olası koalisyonla ilgili olarak, “Önemli olan ilkelerimizdir. İlkelerimizin kabulü olası bir koalisyon seçeneği için başlangıç olabilir. Koltuk merakımız yok. Kimsenin yedek lastiği veya bastonu da olmayız” dedi

"AK Parti ilkelerimizi kabul eder mi?"

Kılıçdaroğlu, CHP'nin yeni hükümet için ilkelerini kamuoyuyla paylaştığını belirterek, “Bizim için önemli olan kimlerin koalisyonu olacağı değil koalisyonun hangi ilkelerden yola çıkılarak kurulacağıdır. Kişileri, partileri ve siyasi hesapları değil, ülkemizin geleceğini belirleyecek ilkeleri, öncelikleri tartışmaya kararlıyız. Koalisyonun bu ilkeler çerçevesinde şekillenmesini istiyoruz.

İlkelerimizin kabul edilmesi olası bir koalisyonun ön adımı, başlangıcı olabilir. AK Parti ilkelerimizi kabul eder mi? Zor görünüyor. Ancak görüşmeler başladığında, karşılıklı ziyaretler sırasında öğreneceğiz. Bu aşamada hiçbir siyasi partiye, görüşmeler başlamadan, dinlemeden tavır almamız söz konusu değil” dedi.

"Kimsenin yedek lastiği olmayız"

“Uzlaşma ararken illa iktidar olalım diye arayış içerisinde değiliz” ifadesini de kullanan CHP Lideri'nin, “Koltuk merakımız yok. Kimsenin yedek lastiği veya bastonu da olmayız. Ama ülkeyi de hükümetsiz bırakmayız. Erken seçimi doğru bulmuyoruz. Meclis'te ilkeler çerçevesinde bir hükümetin çıkacağı inancımızı koruyoruz” diye konuştuğu öğrenildi.

 // Ozgurluk
Somurge kemal ipin nerde ekonimiye senin gibi keMALimi getirceksin...
26 Haziran 2015 14:38
 // fatih
Ama senin partin hep yedekti keMAL, bunu artık kabul etmen gerekiyor......
26 Haziran 2015 Cuma 08:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler