YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu kılıç gibi!
Partisnin grup toplantısında gündemi değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, önemli açıklamalarda bulunuyor...
Kılıçdaroğlu kılıç gibi!
31 Ocak 2012 / 14:20 Güncelleme: 31 Ocak 2012 / 14:19

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantıısnda yine çok sertti. Zehir zemberek sözlerle Başbkana seslendi. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde hem Uludere'de 34 kişinin hayatını kaybetmesi ve Van'da çıkan deprem yangınları vardı...

İşte Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin satır başları;

Enerjideki kaçak ve kayıp miktarı yüzde 19. Yarısı kadar önlem alırsanız, enerji sorununa en büyük katkıyı yapacaklar. Sen kayıp ve kaçağı önlemiyorsun sonra Erzurum'a gidip köylüye 'ben senin suyunu kesicem' diyorsun. Bu senin malın değil. Bu millet nasıl karar verirse öyle uygulanacaktır.

Acaba biz işgale mi uğradık?

Bu nasıl bir siyasi oburluktur?

Köylünün suyunu kesip, üretme diyeceksin?

Erzurum'da belediye başkanı ve belde belediye başkanı AKP'liydi istifa ettiler. Bir düşün niye istifa ettiler?

Aynı bölgede yaşayan 17 yaşındaki Leyla. Başını beklediğimiz ceviz ağaçlarıyla geçiniyoruz. O su giderse nasıl geçinirim? diyor. Bu kadar güzel bir talebi sen nasıl görmemezlikten gelebilirsiniz. Leyla ceviz ağaçlarıyla birlikte vatanını da savunuyor. Aslında sayın başbakan şunu anlamıyor. Erzurumlu kadınının genlerini bilmiyor. Nene Hatun 3 aylık bebeğini emrizip Kurtuluş savaşına gidiyor. Senin bilmediğin budur.

Nerede bir haksızlık olursa CHP orada olacaktır.

Leylayla ilgili yasak kararı veriyor mahkeme. Komşularınla, akrabalarınla görüşemezsin diyor mahkeme. 21. yüzyılın ayıbına imza atıyor. Leyla'nın 80 yaşındaki babaannesiyle bile görüşmesine engel getiriyorlar. Hem de 2011 yılında.

Buradan bütün adalet cellatlarına sesleniyorum: 135 milletvekili burada Leyla'nın konuşması için var. Leyla konuşmayacaksa biz de konuşmayacağız. Gerekirse 135 CHP, 136 tane Leyla olacaktır.

Post-modern bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Bunların özel mahkemeleri ve özel görevleri vardır. Bir de post modern diktatörleri vardır.

HES'e karşı çıktığı için yargılanan 1026 kişi yargılanıyor. Siz buna demokrasi diyorsunuz. Demokrasi hak arama rejimidir. 86 yaşındaki Nafiye Ana'yı karakola götürdün de boyun mu uzadı? Bu bir insanlık ayıbıdır.

HAKİMLERE ÇAĞRI

Beni sürerler diye çekinmeyeceksiniz. Adalet mülkün temelidir. Adalet devletin temelidir. Çağdaş demokrasilerde özel yetkili mahkemeler olmaz, dikta rejimlerinde olur. Daha önce DGM, daha önce Sıkıyönetim Mahkemesi daha da önce Yassıada Mahkemesi'ydi. Bu mahkemelerde imzasız dilekçeyle, iki kayıtla hayatınız kararır. Avukatınız bile neyle suçlandığınızı öğrenemez.

İktidar kafaya koyar bir gece gelir seni alırlar. Derdini anlatıncaya kadar 6 ay geçer. Masumlar iftiraya uğrarken, hep beraber o mazluma sahip çıkacağız.

DENİZ FENERİ

Bir Başbakan düşünün. Yüzde 100 haklı olduğunu düşüncede yargıya müdahale etmez. Ahlakın iflas ettiği duruma bakalım.

Deniz Feneri davasına bakalım.

Koskoca bir devlet. Bakanlar Kurulu görevini bırakmış savcılarla ulaşmış. Savcılar hırsızın peşinde, bakanlar da savcıların...

Almanya'da yargılandılar. Bunlar piyon asıl failler Türkiye'de dediler. Şimdi gördük, asıl failler savcılar. Sizin neyinize adalet!

Başbakan'ın dava arkadaşlarını önce savcıların elinden aldılar, sonra da savcılar hakkında hapis cezasıyla dava açtılar. Hukuk camiasına gözdağı vermek demektir. İbreti alem için ayağınızı denk alın diyorlar. Onun için hakimlere savcılara sesleniyorum: Adaletin üstünlüğüne olan inancınızı sarsmayın!

Sayın Başbakan'ın yakın arkadaşlarına hırsızlık yapma izni vermek demektir. Yüzyılın yolsuzluğu, yüzyılın skandalarına dönüştü.

Ey hırsızlar... Eğer başınıza birşey gelmeden önce Sayın Başbakanla irtibata geçin ki kimse size dokunamasın.

Başbakan'a ulaşamazsanız, dert etmeyin köstebek bir bakan var. Ona ulaşın işinizi görün. Kimse size dokunmaz.

TUTUKLU VEKİLLER

Sayın Arınç, birkaç kez açıklama yaptı ve samimi olarak bunları söylüyorum dedi. Arınç, daha önce RTÜK başkanı o görevde durmasın demişti. Ama başkan sırtını Erdoğan'a dayamıştı. Sayın Arınç'a soruyorum: Deniz Feneri savcılarının başına gelenler sizin vicdanınızı rahatsız etimiyor mu?

Ne diyelim yazıklar olsun. Yazıklar olsun bu kabineye!

Başbakan'ın bir CHP takıntısı var. 'En son katsayı düzenlemesini bir kez daha Danıştay'a götürdüler. Niye imam hatiplerden rahatsız oluyorsunuz. Dindar nesiller yetişmesin mi istiyorsunuz" diyor.

Danıştay'a CHP'nin değil de iki kişinin başvuru yaptığını bilmemesine imkan yok. Bir başbakana yalan söylemek yakışır mı? O koltukta oturuyorsun. Bu benim onuruma dokunuyor. Yalan söylemek ancak sana yakışır.

Başbakan'a soruyorum:

Diyorsunuz ki dindar olmayan bir nesil olmasın istiyorsunuz diyorsunuz. Siz gelmeden önceki nesil dinsiz miydi?

Bu ölçüyü, bu yetkiyi sana kim verdi? Sen nasıl insanlara 'sen dindarsın', 'sen dindar değilsin' diyebilirsin. Bu şirk değil midir?

İmam Hatip Okullarını, İlahiyat Fakültelerini, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kuran CHP'dir. Sen kim oluyorsun da iftira atıyorsun.

İnsaf! Bu memleketi niye bölüyorsunuz. Din üzerinden oy toplanmaz. Din üzerinden oy topluyorsanız o oyların hepsi size haramdır.

Müslüman ülkeler bir mezhep çatışmasının içine sürükleniyor. Şimdi sen kalkmışsın, İslam coğrafyasına mezhep çatışması getiren siyasi projenin taşeronluğunu yapıyorsun.

Haramla helal arasında fark gözetmeyen, kul hakkını vermeyen adamdan dindar olmaz. Sen bu milletin fitresiyle, zekatıyla, kurban parasıyla yolsuzluk yapanlara önce bir hesap sor bakalım.

Irak'ta müslümanlar öldüğünde sesin çıkması. Haksızlık karşısında dilin tutuldu. Kaddafi linç edilirken alkış tuttun. Kusura bakma sen dindar değil, din tüccarısın.

Daha soykırım yasasının mürekkebi kurumadan, Fransa'ya tavizler vermeye başladınız.

Seni gidi mösyö!

ULUDERE

34 yurttaşımız öldü. Neden korkuyorsun. İstihbaratı şuradan aldım de. Diyemiyor. Kandırıldıysan söyle. Tuzağa düştük de. Söyleyemiyor. Sen yabancı devletlerden aldın bu istihbaratı. Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarlarını savunacak en son başbakansın. AKP milletvekili 'ben görüntüleri izledim. onlar kaçakçıydı' diyor. Madem o izliyor. Verin Tv'lere de yayınlasınlar.

VAN'DA ÇADIR YANGINLARI

Çıkan yangınlarada kaç çocuğumuz öldü, efendİm konteynırlar gidecek... 15 Ocak'ta çadırda kalan kalmayacakdı, ne oldu? 1 Şubat dediler o da olmadı. İşte Başbakan'ın yalancılığı... Bu insanlar bu ülkeyi yönetemiyorlar. O insanlar hala çadırda kalıyor...

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler