YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, kendini güldürmesin
AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Uçuk söylemler ustası’ ilan edileceğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, kendini güldürmesin
06 Aralık 2014 / 17:30 Güncelleme: 06 Aralık 2014 / 19:26

Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye’yi İzmir gibi yöneteceğiz” sözleriyle de kendisini yine gülünecek duruma düşürdüğünü kaydeden Yıldırım, "diğer illerden İzmir’e gelen hiçbir vatandaşımız İzmir’den beklediklerini alamıyor. Kılıçdaroğlu, ‘Biz nerede yanlış yapıyoruz’ konusuna kafa yormalı” diye konuştu.

İktidar olma hevesiyle…

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’dan grup toplantısı ve İzmir ziyareti sırasında açıklamalar yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt geldi. Kılıçdaroğlu’nun büyük sözler verdiğini ancak bunların ‘İktidar olma hevesiyle’ verilen sözlerden öteye gidemeyeceğini kaydeden Yıldırım, “gerçekle bağdaşmayan her cümle Kılıçdaroğlu’nu komik duruma düşürüyor. ‘Hiçbir öğretmenin esnaf borcu olmayacak, kredi borcu kalmayacak’ demek tabir yerindeyse boyundan büyük laf etmektir” diye konuştu.

“Türkiye’ye hizmet ettik, ayrım yapmadık”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun İzmir ziyareti sırasında yaptığı açıklamalara da değinen Binali Yıldırım, şöyle konuştu; “Hükümetin İzmir’e yatırım yapmadığını söylemiş. İzmirliler bunun gerçekle örtüşmediğini artık çok iyi biliyor. Sayın Genel Başkan, hemşehrilerimi yanıltmaya yönelik sözleriyle gerçekleri söylemekten kaçmış.

Hükümetin İzmir’e 11 yılda yaptığı yatırım miktarı 15.5 milyar TL. Sadece Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yatırımı ise 5 milyar TL. Listesi de ortada ve kalem kalem belli. Bunun içinde sulamadan, içme suyuna, okullardan, hastanelere kadar birçok alanda yapılan yatırımlar var. 

Bunun yanında 2014 yılında Türkiye'nin en çok kamu yatırımı yapılan üçüncü ili İzmir oldu. İzmir'de 2014 yılında devlet tarafından gerçekleştirilen yatırımlar için Hazine'nin kasasından 1 milyar 475 milyon 723 bin lira çıktı.

İzmir'deki kamu yatırımlarının toplam proje tutarı ise 13 milyar 20 milyon 461 bin liraya ulaştı. Biz anladığımız işi konuşuyoruz. Bizim anladığımız iş de hizmet yapmaktır. Bu zamana kadar yatırımları yaparken ayrım yapmadık.

‘CHP’li belediyedir, MHP’li belediyedir’ demeden ortak projeler ürettik. Hiçbir ilimizde parti ayrımı yapmadık. İzmir’de İZBAN bunun en önemli örneklerindendir. CHP Genel Başkanı, bu tür ‘gerçekten uzak’ söylemlerle milyonda bir olan iktidar olma şansını da ortadan kaldırmıştır.”

İzmirliyi dinlesin

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul ve İzmir metrolarından söz ettiğini ve vatandaşların metro ile ulaşımlarını sağladığını sözlerine ekleyen Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun otobüs duraklarında isyan eden vatandaşlara kulak vermesi gerektiğini söyledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler