YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu kaçak sigara satanı takdir etti!
Kaçak sigara satıcılarının şikayetlerini dile getiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Evinize helal lokma götürüyorsunuz. Sigara satmaya devam et kardeşim. Ben senin arkandayım" dedi.
Kılıçdaroğlu kaçak sigara satanı takdir etti!
22 Kasım 2014 / 15:52 Güncelleme: 22 Kasım 2014 / 15:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Palandöken İlçesi'ndeki Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kültür Merkezi'nde partisinin bölge toplantısına katıldı.

'Başbakan Kemal' ve 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları ile karşılanan Kılıçdaroğlu, toplantıya girmeden önce iki kahveye giderek halka sohbet etti.

"Kaçak sigara satmaya devam et kardeşim" 

Bütün yatırımların İstanbul'a yapıldığını savunan Kılıçdaroğlu, işsizlik nedeniyle Anadolu'nun içinin boşaldığını iddia etti. Bu kaderi değiştireceklerini, herkesin bulunduğu ilde iş olanağına kavuşacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, günümüzde "CHP iktidar olursa sosyal yardımları kesecek" diye politika yapıldığını belirtti.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Onlar vergi ödüyor sen malı götürüyorsun. Artan kısmını sosyal yardım veriyorsun. Biz sosyal yardımları en az 2 katına çıkaracağız. Kimsenin kimiliği yaşam tarzıyla uğraşmıyoruz. Herkesi kucaklıyoruz.Bu ülkede huzur olacaksan herkesin işi olacak.

Kahvede bir vatandaş anlatıyor: 'Ben suçluyum kaçak sigara satıyorum' diyor. Onunla çoluk çocuğumu geçindiriyorum beni hapse atıyorlar. Çıkıyorum yeniden kaçak sigara satıyorum, başka yapacak işim yok. Dedim ki 'evine götürdüğün her lokma helaldir ve senin alınterinin hakkıdır' dedim. Hiç korkma kaçaksa kaçak. Sigara satmaya devam et kardeşim. Ben senin arkandayım. Ona dedim ki. Eskiden bizim tütünümüz, yerli sigarımız vardı. Şimdi var mı? Hayır yok. Kime verdiler. Uluslararası tekellere verdiler. Hep beraber yabancı sigara içiyoruz. Biz tüketiyoruz onlar kazanıyor.

Çocukluğumda ilköğretimde yerli malı Türkün malı herkes onu kullanmalı diye öğretilerdi. Kendi malımızı tüketeceğiz. Önce kendi insanın işvereninin savunacak onun üretimiyle bir yerlere sahip olacak.

3-4 yıl önce böyle bir toplantı yapsaydım ve deseydim ki yakında Türkiye saman ithal edecek. Emin olsun o zaman ya bu genel başkanın ayakları yerden kesilmiş derlerdi. Hepsi var eskik olan; siyaset. Bizim siyasetçiler ve yandaşları zengin oluyor. Yetmiyor 1000 odalı yapıyor. Yetmiyor yanına 250 odalı ev yapacaklar. ya 250 çocuğun olsa diyeceğim ki her bir odada 1 çocuğun yatsın o da yok."

Lütfen Yayınlayın
 // Rızvan
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
22 Kasım 2014 Cumartesi 18:33
16:25
 // yakup turkdogan
Kim tutar seni carkci basi kemal devam...
22 Kasım 2014 16:25
16:13
 // mustafa
Senin helal lokma anlayışın bu kadar zaten....
22 Kasım 2014 16:13
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler