YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu istifa edecek misiniz? sorusuna bakın ne dedi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında "Yüzde 35'in altında oy alırsanız istifa edecek misiniz" sorusuna kaçamak ifadelerle yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu istifa edecek misiniz? sorusuna bakın ne dedi
05 Mart 2015 / 00:46 Güncelleme: 05 Mart 2015 / 01:03

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Tarafsız Bölge' programında Ahmet Hakan'ın konuğu oldu. Kılıçdaroğlu, Gazeteci Abdülkadir Selvi'nin kendisine sorduğu istifa sorusuna net yanıt vermedi.

"İstifa eder misiniz?"

Abdülkadir Selvi, Kılıçdaroğlu'na canlı yayında ''Bu seçimde sizin için başarının bir ölçüsü var mı? Geçen günlerde yüzde 35 gibi bir ifadeniz oldu. 'Kılıçdaroğlu yine iktidara aday değil muhalafete aday' denildi. Yani kaç çıkarsa sizin için başarılı olur yada başarısız olur? Başarısız olunduğu bir durumda istifa etmek gibi bir düşünceniz olur mu?'' sorusunu yöneltti.

"Oy oranımızda bir düşüş olursa elbbete yani..."

Kılıçdaroğlu, soruya şu şekilde yanıt verdi;
''Abdülkadir Bey, AKP 2002'de yüzde 34 küsürle iktidar oldu. Demek ki yüzde 35 ile de iktidar olunabiliyor. Yüzde 35 ile biz iktidar olacağımıza inanıyoruz. Yüzde 35 AKP'nin iktidar olamayacağını gösteriyor bize aynı zamanda. Tüm üyelerimiz bu tercihe kilitlenmelidir.

Bütün siyasi partilerin hedefi iktidar olmaktır. Oy oranımızda bir düşme olursa elbette ki yani.. sonuçta başarısızlığı ödüllendirmek gibi bir düşüncem asla ve asla söz konusu değil. Başarıya kilitlendik. Onu sağlamak için mücadele edeceğiz''

 

...
 // Ömer
c.çandar veya m.altan chp ye oy versin kesin barajı aşar.K.K istifa etmesine gerek kalmaz.Bak kendini dağlara vuran h.cemal HDP ye oy veriyor muş? Onların oyları çokkk önemli ve etkili,çünkü bunlar seçilmiş,ayrıcalıklı ekolojik devrimci kılığına bürünmüş beyaz Türk!...
05 Mart 2015 Perşembe 09:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler