YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kılıçdaroğlu işine baksın"
"Kılıçdaroğlu işine baksın"
13 Kasım 2013 11:57
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adana Valisi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Bülent Arınç arasında yaşananları değerlendirdi.

Kayseri’de düzenlenen Marka Şehirler İçin Kent Ekonomileri Forumu için Kayseri’ye gelen  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Adana Valisi, Başbakan ve Bülent Arınç arasında yaşananlar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Kurtulmuş, “Adana’daki olay kendisi zaten şık olmayan bir olay” diyerek, “Böylesine önemli bir günde oranın miting alanına dönüştürülmüş olması sakıncalı bir durum. Zaten Sayın Vali kendisi de kabul ediyor. Ağzından çıkan söz hiç de hoş olmamıştır. Türkiye’yi bu anlamda rencide etmiştir. Keşke bu olay olmasaydı ve bu gerginlik yaşanmasaydı. Adana Valimiz de bu sözü ağzından çıkarmamış olsaydı” dedi.

Başbakan ve Bülent Arınç arasında geçen sıkıntı ile ilgili olarak ise Numan Kurtulmuş, “Sayın Arınç’ın sözlerine gelince, Sayın Başbakanımız gerekli olan hususu altını çizerek çok net bir şekilde söyledi. AK Parti büyük bir mücadelenin içindedir. Türkiye’yi daha ileriye götürmek bakımından önemli bir mücadele veriyor. Türkiye bu anlamda fevkalade hassas bir dönemden geçiyor. Ak Parti’yi bir araya getiren kadrolar başta Sayın Başbakanımız, Sayın Arınç ve bütün arkadaşlarımız olmak üzere tesadüfen bir araya gelmiş olan insanlar değildir. Bir menfaat dolayısıyla bir araya gelmiş olan insanlar değildir. Bir hedef bir Türkiye sevdası için bir araya gelmişlerdir. Herhangi bir şekilde bir yanlış anlaşılma varsa oturulur ve konuşulur. AK Parti’yi çatırdatmaya, AK Parti’nin içinde bir takim hesaplaşmalara yol açmayı sağlayacak hususu kimse beklemesin. Böyle bir gayretin içinde kimsenin olmaması gerekir. Bunları çok büyütmemek gerekir. Bunlar siyasetin doğasında olan şeylerdir” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Sayın Arınç’ı görevden alın Adana Valisi’ni Hükümet Sözcüsü Yapın” tavsiyesinin hatırlatılması üzerine ise Numan Kurtulmuş, “ Sayın Ana Muhalefet Başkanı kendi programına baksın. Önünde Cumhuriyet Halk Partisi’ni de bekleyen çok zor bir süreç var. Seçimlere hazırlansınlar. Böyle Hükümete ayar vermeye veya kinayeli sözler söylemek çok şık şeyler değil. Hükümet ne yapacağını biliyor” cevabını verdi.

 

İHA

12:18
 // Oktay D Gezer
Sn Başbakanın bir an önce, vakit geçirmeden,hemen Sn Bülent Arınç'ı yaniltan Danışmanını ortaya çıkarıp gorevden alması gerekir;bu yapılmadığı sürede Sn Arınç'ın kendisine yapılanı affedecegini sanmıyorum!!!...
13 Kasım 2013 12:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler