YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: İmam Hatipleri de biz kurduk
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya'da yaptığı konuşmasında, partisinin kurulduğu günden beri dine faydalı uygulamalarda bulunduğunu savundu.
Kılıçdaroğlu: İmam Hatipleri de biz kurduk
09 Nisan 2016 / 20:51 Güncelleme: 09 Nisan 2016 / 20:52

CHP'nin 'dine karşı' algısıyla yıptarılmak istenildiğini söyleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kurulduğu günden beri dine faydalı uygulamalarda bulunduğunu savunarak bu uygulamaları sıraladı:

DİYANET'İ CHP KURDU

"Bu devleti kuranlar, yani CHP'liler Diyanet İşleri Başkanlığını kurdu. Dine karşı olan parti bunu yapar mı.

İMAM HATİP'İ DE BİZ KURDUK

Bilgili yetişmiş din adamları olsun diye İmam Hatipler kuruldu. Dine karşı olan bir parti İmam Hatip kurar mı. Daha nitelikli insanlarımız yetişsin diye ilahiyat fakültelerini de CHP kurdu. Dine karşı olan bir parti ilahiyat fakültesini kurar mı.

ELMALI HAMDİ YAZIR'A KUR'AN MEAİLİNİ ATATÜRK YAZDIRDI

Kur'an'ı okuyup mealini bilmeyenler için, Elmalı Hamdi Yazır'ı çağırtıp kendi cevinden masrafını karşılayıp Türkçe meailni hazırlatan Atatürk değil miydi."

ar olmasa ne desen olurmuş
 // kenan
Ya hu bu ahmaklara sormak lazım ki Elmalı Hamdi Yazrı işsiz niye koyduz. Onun maaşını veren mühterem Ahmet Topbaş bey olub. Kendi cibinden...
10 Nisan 2016 14:52
Prototip
 // Rasim DUMAN
Kurduğunuz İmam Hatipler'de Yaşar Nuri ÖZTÜRK ve Zekeriya BEYAZ benzeri " laik-seküler din adamı" yetiştirip bu aziz milleti kendinize benzetmeye çalıştınız ama, kurduğunuz tuzak başınızda patladı, gene de yediğiniz dayakla övünmekten vazgeçmiyorsunuz. Yahu sizin din ile ne alâkanız var; 1928'de "Tevhid-i Tedrisat" kanununu çıkarıp, memlekette din eğitimini yasaklayan siz değil misiniz?! "Dinsizsiniz" derken, kimse size iftira etmiyor....
10 Nisan 2016 Pazar 11:39
 // selçuk
Sayın Cumhurbaşkanımız ın soylemiyle bu tam bir siyasi sapık oldu...
10 Nisan 2016 07:45
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler