YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: İktidara inanmayan CHP'den ayrılsın
Kılıçdaroğlu: İktidara inanmayan CHP'den ayrılsın
24 Kasım 2014 11:45
CHP iktidarına inanmayan parti yöneticilerinin görevden ayrılmaları gerektiğini söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu için de ‘O devleti bilmez, ayakları yere basmaz’ dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kayınvalidesi Fatma Özdağ için İstanbul’da tören yapılırken partisinin bölge toplantısına katılmak için Antalya’daydı.

Ailem entellektüel değildi

Kılıçdaroğlu, toplantı öncesi konyaaltı Belediyesi’nin emekliler kahvesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Otelden yürüyerek sahildeki kahveye geçen Kılıçdaroğlu emeklilerle sohbet etti. Kılıçdaroğlu, partisinin halka inemediğine yönelik eleştirilere şöyle karşılık verdi: “Anadolu’da, mütevazı bir ailede büyümüş birisiyim. Öyle entelektüel yoğunluğu olan bir aileden gelmiyorum. Annem okuma yazma bilmezdi, babam da ilkokul mezunuydu, 8 kardeştik. Sadece üniversiteye giden benim. Yer sofrasında yemek yerdik. Ben masada yemek yemeye üniversite yıllarında başladım. Halkın zaten içindeyiz. Farklı düşünmüyoruz.”

İktidara inanmayana ayrılsın dedi

CHP lideri partisinin bölge toplantısında, parti örgütlerini milletvekili genel seçimlerine yönelik uyardı. Kılıçdaroğlu, CHP’nin iktidarına inanmayan parti yöneticilerinin bu süreçte görevlerinden ayrılması gerektiğini dile getirdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler