YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu iddilarla ilgili konuştu
Kılıçdaroğlu iddilarla ilgili konuştu
26 Ağustos 2011 07:07
CHP'de seçim sonrası başlayan karışıklık sürüyor... Ankara İl başkanı Tarık Şengül'ün isitfasıyla CHP daha da gerildi. Ki istafa ederken yaptığı açıklamalar Türkiye'yi de gerdi. Başkan Kılıçdaroğlu konuyla ilgili araştırma grubu kurduklarını söyledi...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara İl Başkanlığı'ndan istifa eden Tarık Şengül'ün rant iddialarını ciddiye aldıklarını söyledi.

Tüm Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (TSTK) tarafından teknede Boğaz turu eşliğinde verilen fasıllı iftara katılan CHP lideri, Tarık Şengül'ün ortaya attığı '300 milyon dolarlık imar yolsuzluğu' iddiasıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. Konuyla ilgili bir grubun kurulduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, iddiaların bu grup tarafından araştırılacağını dile getirdi. Partisinin her zaman yolsuzluklara karşı duyarlı olduğunu savundu. Rüşvet iddialarının odağındaki isim olduğu ileri sürülen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de kendisiyle ilgili haberleri eleştirdi. Konuyla kendisini ilişkilendiren haberlere karşı dava açacağını söyleyen Tekin, "İstanbul'da 3,5 yıl imar rantlarıyla mücadele ettim. Ankara'daki plan tadilinin ilçe belediyelerinin yetkisinin olmadığını herkes çok iyi bilir. Orada bir plan uygulamasında bir sıkıntı varsa bunun sorumlusu Ankara Büyükşehir Belediyesi'dir. Bu olayla ilgili uzaktan yakından en ufak bir ilgim yok. Yargıya başvuracağım ve yarın basın toplantısıyla bütün kamuoyuna anlatacağım. Çok çirkin. Haberin yapılışı da çirkin, o iddiaların hepsini söyleyenlerle de hesaplaşacağım." ifadelerini kullandı. "Bu haberler Kılıçdaroğlu ile aranızı açtı mı?'' sorusu üzerine ise Tekin, "Sayın Kılıçdaroğlu ile aramızda öyle bir şey olabilir mi? Ortada bir mevzu yok ki. Bu mevzuu söyleyenlerin ortaya bir belge koyması lazım. Bundan sonra bu tür saldırılarda CHP olarak her türlü önlemi alacağız." açıklamasında bulundu. Bu arada CHP lideri iftar sırasında kurulan kürsüye davet edilen Kılıçdaroğlu, kısa bir konuşma yaptı. CHP lideri, "Biz kendi ülkemizde terörün olmadığı, kardeşliğin dostluğun olduğu, birbirimize tahammül ettiğimiz, sevdiğimiz, eleştirsek de eleştirilere katlandığımız, demokrasiyi yücelttiğimiz, sağlıklı, güzel ve temiz havasını soluduğumuz bir Türkiye'de yaşamak istiyoruz. Böyle bir Türkiye özlemiyle hepiniz saygılar sunuyorum." diye konuştu. Bu arada, konuya ilişkin Kılıçdaroğlu'na bağlı İletişim Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada da savcıların konuyla ilgili harekete geçmesi istendi. (Zaman)

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler