YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu iddialara yanıt verdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden çıkan sonucu başarısızlık olarak değerlendirmediğini belirterek, istifa edeceği yolundaki söylentileri, "Saçma,asparagas" diye karşıladı.
Kılıçdaroğlu iddialara yanıt verdi
31 Mart 2014 / 12:48 Güncelleme: 31 Mart 2014 / 13:03

Kılıçdaroğlu, yanlışlarını doğrularını değerlendireceklerini de ifade ederek, AKP seçmenine hitap etmeye çalıştıklarını; ama bunun bir günde kucaklaşmaya dönüşemeyeceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçları ile ilgili ilk değerlendirmesini Hürriyet’e yaptı ve şunları dedi:  "Tabiki gereken değerlendirmelerimizi yapacağız, yanlışlar doğrular neler ortaya çıkaracağız. Ancak çıkan sonucu bir başarısızlık olarak görmemek gerekli.

"Birbirimizi dinlemekten uzaklaştık"

Temel sorun birbirimizi dinlemekten uzaklaştık. AKP’liler bize kulak tıkadı, ne söylediğimizi dahi dinlemiyorlar. Bu anlamda ortada bir demokrasi kriz var. Birbirimizi dinlememek üzerine kurulan bir algı var. O kitleler bizi nasıl dinler, üzerinde değerlendirme yapmamız gerekir. Biz ise onları dinlediğimizi düşünüyoruz. Başbakan’ı sabahtan akşama kadar dinliyoruz.

"Birden bire ikna olmuyor"

Seçmen bazında ise gerçekten kulak kabartıyor ve dinliyoruz. Biz de anladıklarımız ışığında onlara hitap etmeye çalışıyoruz. Dilimizi o kitlelerin yadırgamayacağı bir şekle dönüştürmeye çalışıyoruz; ama tabi anlaşılan onları birden bire ikna etmek olmuyor. Yani, biz birşey yaptık ertesi günü kucaklaştık olmuyor. Bunun bir süreç alacağını düşünüyorum; bunu değerlendirmemiz gerek, sosyologların, ilglili tüm uzmanların yeniden bir bakış getirmesi gerekiyor.

"Kırsaldan ilk kez oy"

İstanbul, Ankara ve İzmir’de oylarımız cidid oranda artırdık. Büyük metropellerde oylarımız artırdık. Çoğu büyükşehirde ise ilk kez kırsalın da oy kullandığı bir seçim oldu. Biz hep kırsaldan dolayı seçimleri kaybediyorduk; ilk kez oralarda da varlığımızı hissettirdik, o nedenle . Sonuçta biz her türlü yanlışı doğruyu doğrumuz tabi ki değerlendireceğiz ve daha iyi olması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

Asparagas

Kılıçdaroğlu, "İstifa edeceğiniz yönünde söylentiler var" sorusuna ise, "Saçma ve tamamen asparagas. Konuymaya dahi değer değil" yanıtı verdi.

Senin seçimin değil
 // Kemal
Seni oraya getirenler SKT bitince götürürler, yerine Sarıgül'ü monte ederler.....
31 Mart 2014 Pazartesi 14:23
13:46
 // BIRAKIN KALSIN
Kılıçtaroğlu bize çok lazım. Böyle Genel Müdür oldukça, daha çoook oylarımız artar. Bulandırmayın Deniz'i....
31 Mart 2014 13:46
13:41
 // ahmet tanirgan
seninde hala o koltukda oturman asparagas...
31 Mart 2014 13:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler