YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu hesap soracak!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarı, muhalefete bilgi vermemekle suçladı. 'Parlamento açıldığında bunların hesabını soracağız' dedi.
Kılıçdaroğlu hesap soracak!
07 Eylül 2011 / 17:14 Güncelleme: 07 Eylül 2011 / 17:19

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Muhalefet partilerine iktidarın bilgi verdiğini duydunuz mu  Bunun adı demokrasi ayıbıdır. Önümüzdeki süreçte parlamento açıldığında bunların hepsinin hesabını soracağız'' dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Aydın Belediyesinde teşkilat mensuplarıyla toplantı yaptı.

Toplantıdan sonra belediyenin önünde bekleyen engelli vatandaşla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Tepecik Mahallesi'nde 1950'de CHP'ye üye olan yaşlı çiftin evine konuk oldu. Çift, Kılıçdaroğlu'na incir, gözleme ve çay ikram etti.

Daha sonra İncirliova ilçesine giden Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Parkı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Fadime Orbay'ın icraatlarını anlatarak, ''Bizim belediye başkanımız belediye başkanı olmanın da ötesinde bir kadın. Bir kente kadın eli değdiyse bilin ki orası güzel olacak. O da çalışıyor'' diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, seçim konuşması yapmaya gelmediğini ama bir konuyu söylemeden de geçemeyeceğini belirterek, şunları söyledi:

''Ülkenin iyi yönetilmediğini unutmayın. Ülke iyi yönetilmiyor. Ülkenin problemleri var. Parlamento kapalı, neredeyse bütün komşularımızla savaş ilan ediliyor. İktidarın parlamentoya bilgi verdiğini duydunuz mu  Muhalefet partilerine iktidarın bilgi verdiğini duydunuz mu  Bunun adı demokrasi ayıbıdır. Önümüzdeki süreç içinde parlamento açıldığında unutmayın bunların hepsinin hesabını soracağız. Sizin için soracağız. Hesap sormak boynumuzun borcu olacak.''

Parkın açılış kurdelesini kesen Kılıçdaroğlu, beraberindeki heyetle İncirliova Sevgi Yolu'nda yürüyerek vatandaşları selamladı. CHP bayraklarıyla süslenen iki deve de yürüyüşe katıldı.

Kılıçdaroğlu, daha sonra, İncirliova Belediye Başkanı Fadime Orbay'ı makamında ziyaret etti. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler