YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Her platformda hesap soracağız
Kılıçdaroğlu: Her platformda hesap soracağız
07 Eylül 2014 15:45
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "CHP olarak 'iş kazaları' adı altında dikkatlerden kaçırılmak istenen iş cinayetleriyle ilgili olarak başta TBMM olmak üzere her platformda hem hesap soracağız" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "CHP olarak 'iş kazaları' adı altında dikkatlerden kaçırılmak istenen iş cinayetleriyle ilgili olarak başta TBMM olmak üzere her platformda hem hesap soracağız hem de iş kazalarının önlenmesi için bir dizi önlem alınması, denetimlerin kağıt üzerinde yapılan denetimler olmaktan çıkarılmasını sağlamak için girişimlerde bulunacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, İstanbul Mecidiyeköy'de Ali Sami Yen Stadı arazisine yapılan rezidans inşaatı işçilerinden 10'unun yaşamını yitirmesi nedeniyle yaptığı açıklamada, asansörde yaşamlarını yitiren inşaat işçilerine Allah'tan rahmet, aileleriyle yakınlarına da başsağlığı ve sabır diledi.

Açıklamasında, "İş kazaları kaza olmaktan çıktı, iş cinayetlerine dönüştü" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, cana mal olan bu ihmallerin, sorumsuzlukların, dikkatsizliklerin ve denetimsizliklerin hergün yeni can kayıplarına neden olduğunu belirtti.

"10 işçimizin yaşamını yitirmesi de iş kazası diye geçiştirilemez" görüşünü dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"CHP olarak 'iş kazaları' adı altında dikkatlerden kaçırılmak istenen iş cinayetleriyle ilgili olarak başta TBMM olmak üzere her platformda hem hesap soracağız hem de iş kazalarının önlenmesi için bir dizi önlem alınması, denetimlerin kağıt üzerinde yapılan denetimler olmaktan çıkarılmasını sağlamak için girişimlerde bulunacağız. Yüreğimizi yakan, evlere, ailelerin yüreklerine ateş düşüren bu iş cinayetinde hayatını kaybeden Tahir Kara, Hıdır Ali Genç, İsmail Sarıtaş, Bilal Bal, Cengiz Tatoğlu, Murat Usta, Menderes Meşe, Vahdet Biçer, Ferdi Kara ve Cengiz Bilgi adındaki işçilerimize rahmet, aileleriyle yakınlarına ve işçi arkadaşlarına da başsağlığı diliyorum."

19:16
 // izmir izmirli
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
08 Eylül 2014 19:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler