YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: HDP'nin barajı geçeceğine inanıyoruz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “HDP, barajı geçecektir” dedi.
Kılıçdaroğlu: HDP'nin barajı geçeceğine inanıyoruz
28 Mayıs 2015 / 12:30 Güncelleme: 28 Mayıs 2015 / 12:40

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün TBMM'deki makamında Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye Raportörü Kati Piri ile yaklaşık yarım saat süren bir görüşme gerçekleştirdi

'Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye Raportörü Kati Piri seçimlerle ilgili CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile görüştü. Kılıçdaroğlu'nun Piri'nin endişelerini sorması üzerine şu ifadeleri kullandığı öğrenildi:

“Cumhurbaşkanı’nın seçim propagandası yapması engellenemiyor. Kampanyalarda, din siyasete alet ediliyor. İktidar partisi, emniyet müdürlerinden valilere hatta muhtarlara kadar bütün bürokrasiyi kullanarak vatandaşlara, ‘AKP’ye oy verin’ çağrısı yaptırıyor. Özel kanallardan geçtik ama TRT gibi bütün vatandaşların vergisiyle yayın yapan kuruluşlarda bile muhalefet partilerinin bir dakika bile ekrana çıkarılmıyor.

Seçimlerden sorumlu yargı kuruluşu olan YSK, Cumhurbaşkanı’na korkudan tarafsız ol diyemiyor. Korkuyorlar. Cumhurbaşkanı’nın propagandasının engellenmesi için YSK’ya yapılan başvurular reddedildi, şimdi Anayasa Mahkemesi’ne gidildi, ancak bir türlü yasaya ve anayasaya aykırı yürütülen bu propaganda süreci engellenemiyor. Yargı bağımsızlığının olmadığı yerde seçim güvenliği olmaz. Eşit olmayan bir yarış yürüyor.”

HDP'nin barajı geçeceğine inanıyoruz

Piri’nin, “HDP’nin Adana ve Mersin binalarına yapılan bombalı saldırılar nedeniyle endişeliyiz. HDP barajı geçemezse, şiddet olayları yaşanacak diye korkuyoruz” sözleri üzerine ise Kılıçdaroğlu’nun, “HDP, barajı geçecektir” dediği öğrenildi.

 

AA

1
 // 1
bırakın bu hurafeleri...
28 Mayıs 2015 13:17
Bir Parti Lideri
 // uykucu
Bir baska partinin muvaffakiyetine seviniyorsa bu iste bir ariza var demektir. Reisicumhur secimlerinde de oldugu gibi mesru/gayrimesru ne kadar ser merkezi varsa ittifakla AK Partiye saldiriyor. Rabbim'in tevfikiyle bu secimlerdende mansur ve muzaffer cikacagiz insallah....
28 Mayıs 2015 Perşembe 13:10
1
 // 1
birbirlerine çok yakisiyorlar Allah bozmasin......
28 Mayıs 2015 13:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler