YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
01 Mart 2014 18:41
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale’de düzenlediği mitingde Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği öne sürülen ses kayıtlarını dinletmesi üzerine suç duyurusunda bulunuldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale’de düzenlediği mitingde Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği öne sürülen ses kayıtlarını dinletmesi üzerine, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı savcılığa suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı, Kılıçdaroğlu hakkında, Çanakkale’deki mitingde Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a ait olduğu öne sürülen ses kayıtlarını dinletmesi üzerine suç duyurusunda bulundu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yabancı medya ve karanlık çevrelerin kullandığı dille saldırılarda bulunmasını şiddetle kınıyor ve sözlerini kendilerine iade ediyoruz. Henüz doğruluğu bile ispatlanmayan ve montaj olduğu da konunun teknik uzmanları ve otoritelerince ortaya konan ses kaydının gerçekmiş gibi yayınlanması konusunda AK Parti olarak CHP Genel Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Yapılanların kişi hak ve özgürlüklerini ihlal olduğunu söyleyen Öncü, “CHP zihniyetinde kişi hak ve özgürlükleri böyle mi korunuyor? Yalan yanlış söylemlerle insanları yanıltmak CHP yönetiminin adeta parti tüzüğü haline gelmiştir. Kaldı ki yolsuzluk ve rüşvet konusunda en son konuşacak siyasi parti CHP’dir. CHP yalan beyanlarla Cumhuriyet Meydanı’nda milletimizle alay edeceğine, önce Çanakkale’nin gündeminden düşmeyen su ve benzin yolsuzlukları hakkında Çanakkale’yi aydınlatmalıdır. Bu duruma, ‘Cambaza bak cambaza’ derler. CHP Genel Başkanı, şaibeli SGK Genel Müdürlüğünden tutun da Çanakkale’deki su, halk otobüsleri, imar, mezarlıklar gibi daha birçok konuda halkı aydınlatmalıdır. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, halkı aydınlattığını her konuşmasında ifade etse de kendinden başka kimseyi tatmin edememiştir” ifadelerini kullandı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler