YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Görevi ancak o zaman bırakırım!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu görevi bırakma şartını açıkladı: "Anlamlı bir oy kaybında bırakırım"
Kılıçdaroğlu: Görevi ancak o zaman bırakırım!
25 Ağustos 2014 / 09:40 Güncelleme: 25 Ağustos 2014 / 09:45

10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a karşı ağır bir yenilgi alan CHP'de muhaliflerin çağrısını kabul eden ve önümüzdeki ayın ilk günlerinde kurultaya gidecek olan CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu "Anlamlı bir oy kaybında bırakırım" mesajı verdi. 

Hürriyet'ten Fatih Çekirge'ye röportaj veren ve 2015'e partinin başında seçimlere girmek istediğini de söyleyen Kılıçdaroğlu "Ben diyorum ki 2015 genel seçimlerinde partimin oylarında ciddi düşüş olursa bırakırım. Yani öyle sıfır noktalı falan değil. Birkaç puanlık kayıptan söz ediyorum. Şu ana kadar biz partide bir oy artışı yaşadık" dedi.

Başarısızlık itirafı

Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu konusunda da "Ekmel Bey'i seçmekle doğru yaptık. Ancak bazı sorunlar oldu. Çalışmalara geç başladık. Teşkilat ilk kez halkın seçim yapacağı için bocaladı" dedi.

Sarıgül için açık kapı

Mustafa Sarıgül'ün yeni yönetimde olacağı konusunda yeşil ışık yakan Kılıçdaroğlu "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde ciddi bir oy aldı. Elbette bize katkısı büyük olacak" dedi.

 

HÜRRİYET

YALANCI SENİ
 // ADEMOĞLU
Nasıl yani.Anlamlı oy kaybı nasıl olacak o dediğin genel müdür.Sen bırakamazsın artık bağımlısı oldun oturduğun koltuğun.Bıraksanda üçgün sonra dönecem diye patırdar durursun.Anlamlı yenilgide kriter nedir kime göre oy kaybı.MHP ye göremi Baykala göre mi?Sen hep çarkçısın yine yaparsın bir katakulli çark edersin demedim dersin.Ula yalan söyleme bari....
25 Ağustos 2014 Pazartesi 10:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler