YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Google'a Ekmeleddin yazınca...
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanları adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için "‘İsmini aratırsanız bilim adamı yazdığını görürsünüz’ dedi.
Kılıçdaroğlu: Google'a Ekmeleddin yazınca...
02 Temmuz 2014 / 08:30 Güncelleme: 02 Temmuz 2014 / 15:28

CHP lideri Kılıçdaroğlu, MHP ve CHP’nin cumhurbaşkanlığı için birlikte gösterdiği çatı adayı İhsanoğlu’nu överken google sonuçlarına atıf yaptı: ‘İsmini aratırsanız bilim adamı yazdığını görürsünüz’ dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu cumhurbaşkanlığı adaylığı için yeni bir kriter belirleme aracı buldu. Kılıçdaroğlu CHP ve MHP’nin ortak ‘çatı aday’ı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun internet arama motoru Google’da isim taraması yapılması karşlığında ‘bilim adamı’ çıkıyor’ dedi.

Müzakere yasasına iptal sinyali

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun gündemi cumhurbaşkanlığı seçimleri ve partilerin adaylarıydı. Kılıçdaroğlu MHP ile birlikte ortak gösterdikleri çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu için çalışacaklarını belirterek adaylarının google’dan isminin aranması durumunda karşılığında ‘Bilim adam unvanının çıktığınıı söyledi.

Konuşmasında çözüm sürecine değinen Kılıçdaroğlu, “Bu ülke ne çektiyse yasa dışı işlemlerden çekti. Faili meçhul cinayetlerin bir ülkenin ne büyük ayıplarından bir olduğunu söyledik. Bu konuyla ilgili 8 ayrı araştırma önergesi verdik. Tamamı, AKP milletvekillerinin oyları ile reddedildi. Şimdi bu kanun kapsamında, hükümetin verdiği bir görevi yerine getirenlerin idari sorumluluğu, hukuki sorumluluğu olmayacak.Yeni faili meçhulleri saklayabilecek mekanizmaları yasanın arasına sıkıştırıyorsanız kusura bakmayın biz buna karşıyız. Bu madde öyle yasalaşırsa MİT yasasında olduğu gibi Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağız” diye konuştu.

 

STAR GAZETESİ

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler