YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Genel Başkanımız halkçıydı
Kılıçdaroğlu: Genel Başkanımız halkçıydı
05 Kasım 2014 13:57
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit'in anarken, açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu eski başbakanlardan merhum Bülent Ecevit'in anarken, birlik çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, "Görevimiz onun açtığı yoldan ilerlemek. Türkiye'yi çağdaş uygarlığa ulaştırmak. Bunu kuşkusuz bölünerek, ayrışarak değil, bir araya gelerek yapmak zorundayız" dedi.

Halkın gönlünde Karaoğlan'dı

Kılıçdaroğlu, "Genel Başkanımız Bülent Ecevit siyasal tarihimizin çok önemli bir simgesidir. Onunla siyaset ahlakı, Onunla siyaset mütevazi olmayı, Onunla siyaset dürüstlüğü öğrenmiştir.

Onunla siyaset karşılıklı bir araya gelmeyi, konuşmayı ve tartışmayı bize öğretmiştir. O bir devlet adamıydı. Kendi ülkesinin ve halkının çıkarlarını sonuna kadar savunan birisiydi. Halkın gönlünde o halkın Karaoğlan'ıydı. Halkın bağrına bastığı bir siyasetçiydi. Kendisinden birisi olarak görürdü onu. Mütevazi yaşadı, düzgün yaşadı. Bütün amacı halkına hizmet etmekti. Son nefesine kadar da halkına hizmet etti. Bizim görevimiz siyasal tarihimizin yetiştirdiği bu ender insana layık olmak.

Onun ilkeleri bugün içinde geçerli, dünde geçerliydi, gelecek içinde geçerli. Çünkü o diyordu ki, bu topraklarda dünyada ne ezen olsun, ne ezilen olsun. İnsanca, hakça bir düzen olsun diyordu. Bugünde aynı kurallar geçerli. Sadece Türkiye'de mi? Hayır. Bütün dünyada geçerli" dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler