YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu gençlerden oy istedi
Kılıçdaroğlu gençlerden oy istedi
24 Mart 2014 21:13
Kılıçdaroğlu, “Sevgili gençler, önünüzde iki seçenek var; ya yasaktan yana oy kullanacaksınız ya da özgürlükten yana oy kullanacaksınız” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Tuzla’da halka seslendi. Kılıçdaroğlu, “Sevgili gençler, önünüzde iki seçenek var; ya yasaktan yana oy kullanacaksınız ya da özgürlükten yana oy kullanacaksınız” dedi.

Tuzla ziyaretinde yoğun ilgiyle karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşları selamladıktan sonra seçim otobüsüyle önce ilçe turu attı. Kılıçdaroğlu, gösterdikleri adaylar için destek istedi.Tuzla Sahili Etkinlik Meydanı’nda halka seslenen Kılıçdaroğlu, "Ülkenin önünü, demokrasinin önünü açmaya hazır mısınız? Tarih var, 30 Mart, sandığa gideceğiz. El ele kol kola. Altı okun böğrüne evet mührünü basacağız" dedi.

İstanbul’un ve Tuzla ilçesinin sorunlarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, Tuzla ve İstanbul için adaylarına destek sözü aldı.

Seçimlerde yaklaşık 2,5 milyon gencin ilk defa oy kullanacağına değinen Kılıçdaroğlu, "Sevgili gençler, umudumuz, Türkiye’yi emanet edeceğimiz gençler. Sizlere her dönem inandık güvendik. 2,5 milyon kişi sandığa gideceksiniz ve oyunuzu kullanacaksınız. Sevgili gençler, önünüzde iki seçenek var; ya yasaktan yana oy kullanacaksınız ya da özgürlükten yana oy kullanacaksınız" diye konuştu.
Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmasının ardından Ataşehir’de yapılacak olan programa katılmak üzere buradan ayrıldı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler