YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Fransa'daki saldırı için hükümeti suçladı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Fransa'da 84 kişinin öldüğü terör saldırısı nedeniyle AK Parti hükümetini suçladı.
Kılıçdaroğlu Fransa'daki saldırı için hükümeti suçladı
15 Temmuz 2016 / 12:29 Güncelleme: 15 Temmuz 2016 / 12:32

Parti Meclisi toplantısı sonrası Fransa'daki terör saldırısına yönelik konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin teröre karşı tutumunun eksik olduğunu savunarak bunun dünyada terör saldırılarına neden olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, hükümetin dünyanın her yanından terörü Ortadoğu'ya aktarmakla suçlayarak, "Bunun için AKP hükümeti oturup ciddi ciddi düşünmesi lazım. Terör karşısında strateji geliştirmemiz lazım. " dedi.

Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi;

"HÜKÜMETİN ÖZELEŞTİRİ YAPMASI GEREKİYOR"

"Terörün hangi boyuta geldiğini, teröristlerin ne kadar acımasız olduğunu gösteren tipik bir örnektir Fransa'daki olay. Dış politikanın terörle mücadele konusunda ne kadar önemli olduğunu sanıyorum görmüşlerdir. Başka ülkelerinin iç işlerine müdahale etme... Başka ülkeleri, Türkiye üzerinden Ortadoğu'ya geçirme çok yanlış bir iç politika. Hükümetin oturup ciddi ve samimi bir öz eleştiri yapması gerekiyor. Bunu yapmadığı takdirde terörle mücadelede başarılı olamaz

"ORTADOĞU'DA SAVAŞI BİZ ÇIKARIYORUZ"

İran-Irak Savaşı tam 8 yıl sürdü. 8 yıl boyunca Türkiye asla ve asla taraflardan birisinden yana bir politika gütmedi. Güttüğü tek politika vardı savaşı bir an önce sonlandırın. Türkiye'nin saygınlığı asla ne Ortadoğu'da ne dünyada tartışma konusu olmadı ve Türkiye Ortadoğu'dan terör ithal etmedi.

"TÜRKİYE'NİN BİR YÖNETİM SORUNU VAR"

Ortadoğu'da savaşı biz çıkarıyoruz biz taraf oluyoruz. Üstelik bir ülkenin içindeki siyasal partiden yana taraf alıyoruz. IŞİD terör belası geldi yarın El Nusra terör örgütü ben de Türkiye'yi hedef alacağım derse buyurun bakalım ne yapacaksınız? Türkiye'nin bir yönetim sorunu var."

 // dereli
bunların ülkemiz adına hiç bir hayır solukları yok... Devlet ve millet düşmanları kansızlar...
15 Temmuz 2016 22:58
 // Turan
Se ey Kılıçdaroğlu kimin uşağısın bilmiyorum ama bildiğim tek bir şey var sen bir vatan haini sin vesselâm...
15 Temmuz 2016 22:55
 // Boğaçhan
Erdoğan düşmanlığındaki son nokta!...
15 Temmuz 2016 20:46
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler