YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Eşbaşkanlığı tartışırız"
Kılıçdaroğlu: "Eşbaşkanlığı tartışırız"
14 Nisan 2014 09:57
Kılıçdaroğlu eşbaşkanlık dahil tüm talepleri tartışmaya açık olduğunu belirtirken Anayasa Mahkemesi'ne destek verdi: Yargıyı AKP'nin arka bahçesi haline getirme özlemine dur dedi.

Twitter üzerinden örgütlenerek, cumartesi günü CHP Genel Merkezini işgal eden 'OccupyCHP' (CHP'yi İşgal Et) girişimi üyesi gençlere, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'ndan "Cumhurbaşkanlığı seçiminde işbirliği" çağrısı geldi.

OccupyCHP girişimini Hürriyet'ten Onur Konuralp'e değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Kısa sürede gençlerimizin istekleri doğrultusunda 'Partide bazı değişiklikler olabileceğini' söylemek doğru olmaz. Ancak önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. Bu seçimlerde gençlerimizle bir işbirliği yapmamız lazım. Gençlerimizin beklentilerine uygun bir cumhurbaşkanı adayını birlikte belirleyebilir ve ortak hareket edebiliriz" dedi.

Eşbaşkanlık dahil, hepsini tartışırız

Kılıçdaroğlu, "Özgürlüklerden ve umuttan yana bir isim üzerinde anlaşarak yola bir birlikte çıkabiliriz. Gençler çeşitli platformlarda tartışarak aday adaylarını ya da aday profillerini belirleyebilir. Biz de bu aday ya da adaylar üzerinden müzakerelerimizi yaparız. Cumhurbaşkanlığı seçimi bir işbirliğine, yol arkadaşlığına dönüşür. Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrasında da genel seçimler var. Madem siyasette daha fazla yer istiyorlar. Bizim yüzde 10 kotamızı, 'Ben de vekil olmak istiyorum' diyerek zorlamalılar. Gençlerimizin beklentilerine uygun politikalar oluşturmakta kararlıyız. Gelsinler içeriden CHP'deki değişimin mimarı olsunlar. 'Eşbaşkanlık' dahil tüm taleplerini tartışmaya hazırım" diye konuştu.

kiliçtaroglu
 // Daima Hizmet,Daima millet
chp iktidar partisi olamayı rüyasında bile göremez, muhalefet yakışıyor ama onuda beceremiyor çok vahim.....
14 Nisan 2014 Pazartesi 15:31
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler