YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu Erdoğana 50 bin TL ödeyecek
Kılıçdaroğlu Erdoğana 50 bin TL ödeyecek
14 Temmuz 2016 13:23
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin 35. Olağan Kurultayı ile TBMM'deki grup toplantısında sarf ettiği sözler nedeniyle açılan iki ayrı davada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 50 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin 35. Olağan Kurultayı ile TBMM'deki grup toplantısında kullandığı ifadeler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı iki ayrı davada mahkeme, toplam 50 bin lira manevi tazminata hükmetti.

Partisinin 16 Ocak 2016'da 35. Olağan Kurultayı ve 19 Ocak 2016'da TBMM Grup Toplantısı'ndaki sözleriyle Cumhurbaşkanı'na "ağır hakarette" bulunduğu gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında açılan iki ayrı davanın Ankara 17. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmalarına, Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın ile Kılıçdaroğlu'nun avukatı Bilge Yönet katıldı.

Kılıçdaroğlu'nun dava konusu sözlerinin tamamen hakaret mahiyetinde olduğunu belirten Erdoğan'ın avukatı Aydın, "Müvekkilimin kişilik haklarına saldırıda bulunulmuştur. Manevi tazminatın tüm koşulları oluşmuştur. Davalı müvekkilime sarf ettiği sözleri ısrarla sürdürmektedir." dedi.
Aydın, davanın kabulünü ve "caydırıcı" bir tazminata hükmedilmesini istedi.

Kılıçdaroğlu'nun avukatı Yönet ise önceki duruşmada reddi hakim talebinde bulundukları için hazırlık yapmadıklarını söyledi.

Davaları kısmen kabul eden Hakim Ayhan Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nun, her bir dava için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 25'er bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

Dava dilekçesinde, Kılıçdaroğlu'nun 16 Ocak 2016'daki CHP 35. Olağan Kurultayı'nda sarf ettiği sözlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "ağır hakaret ve ithamlarda" bulunduğu savunularak, 100 bin liralık manevi tazminat talep edilmişti.

Kılıçdaroğlu hakkında ayrıca, partisinin 19 Ocak'taki TBMM Grup Toplantısı'nda kullandığı ifadeler ve sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla ilgili 100 bin liralık manevi tazminat davası açılmıştı.

fikir ve düşünce hürriyeti diye diye..köylülüğe geri döndük.
 // hursit dilaver
bizde küfür erkeklik timsalidir. küfreden kendini erkek sayar. hele bir de şöyle meyhanede,toplulukta,mitingde falan ayağa kalkıp söversen, helal sana derler.yapı bu. köy kafası.. gelişmemişlik. elin gavurunda bu tip küfürler yok tabi.bunlar batı hayranı ama küfüre gelince doğulu..sıkı mı resmi sıfatınla bir ingiliz yetkiliye söv bakalım.adamı pişman ederler.o lafları yalatırlar.ama burada nasıl o köpeksiz köye değneksiz mi denir.. lüzumsuz özgürlük verirsen alacağın cevap küfürdür....
14 Temmuz 2016 Perşembe 17:44
ıoo verse ne olur
 // muammer
parayı cebinden vermiyorya parti öder umurundamı dünya kılıçdaroğlunun...
14 Temmuz 2016 Perşembe 14:08
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler