YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Erdoğan, oyu indiği zaman siyaseti bırakacak mı?"
Kılıçdaroğlu: "Erdoğan, oyu indiği zaman siyaseti bırakacak mı?"
09 Mart 2014 15:57
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın oyu indiği zaman da siyaseti bırakıp bırakmayacağını sordu.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Narlıkuyu beldesinde otel çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin Başbakan Erdoğan’ın CHP’yi kastederek, “Sandığı gasp etmek isteyenler var. Sandıktan umudunu kesip sandık dışı yollara tevessül edenler var” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Bizim en büyük güvencemiz halktır. Halkın sağduyusudur” dedi.

Erdoğan’ın "Menderes’e yaptıklarını bize de yapmak istiyorlar" sözleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, “Menderes’in adını ağzına almaya hakkı yoktur. Menderes’in çocuklarına baksın bir de kendi çocuklarına baksın. Menderes’in aile yaşamına baksın, bir de kendi aile yaşamına baksın. Menderes hiçbir zaman şaibeli bir Başbakan konumunda olmadı. Ama bu şaibeli. Şaibesini sadece biz değil, bütün dünya biliyor” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, “MHP iktidarında mahallenin çocuklarını toplayacağım Erdoğan’ın evinin önünde haftada bir gün and içtireceğim. Eğer yapmazsam namerdim” sözlerine ilişkin sizin CHP iktidarında Başbakan Erdoğan’a yönelik yapacağınız her hangi uygulama var mı? şeklinde bir soruya Kılıçdaroğlu, “Biz hep hukukun üstünlüğünü savunuyoruz. Hukuk neyi gerektiriyorsa onu yaparız” diye cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın, “Bu seçimde birinci parti olarak oy almazsam siyaseti bırakırım” dediğinin hatırlatılması üzerine, “Oyu indiği zaman da siyaseti bırakacak mı? Asıl bu soruya cevap vermesi lazım” şeklinde konuştu.

 

İHA

misafir
 // zavali
chp sen avucun yala hayel icin de yasa gitte kasetlerle ugras ancak o isler bakarsin *......
09 Mart 2014 Pazar 21:24
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler