YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: ''Erdoğan her şeye maydanoz oluyor''
Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği çirkin ifadeleri savunan Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ağır hakaretlerde bulundu. CHP lideri yaptığı açıklamalar nedeniyle Erdoğan’a “Her şeye maydanoz oluyor” dedi.
Kılıçdaroğlu: ''Erdoğan her şeye maydanoz oluyor''
08 Nisan 2016 / 00:30 Güncelleme: 08 Nisan 2016 / 09:03

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarfettiği çirkin sözler nedeniyle tepki alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söylediği sözleri savunmakla kalmadı, Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ağır hakaretlerde bulundu. CHP Sağlık Komisyonu üyesi milletvekilleri ile Türk Tabipleri Birliğini (TTB) ziyaret eden Kılıçdaroğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“HER ŞEYE MAYDANOZ OLUYOR”

Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği sözler yüzünden Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkileri sorulan Kılıçdaroğlu “Siyasetin doğasında eleştiri vardır. Biz bir şeyi konuşuruz, bizi iktidar kanadı eleştirir. Başbakan, bakan eleştirir, partinin genel başkan yardımcısı eleştirir, biz de cevabını veririz” diyen Kılıçdaroğlu, “Bizim anlamakta zorluk çektiğimiz konu şu; Neden Cumhurbaşkanı bu tartışmaların odağı haline geliyor, her şeye maydanoz oluyor, 'illa ben de konuşacağım.' Kardeşim sen de sus. İki dakika sus, niye konuşuyorsun sen? Senin görevin, toplumda huzuru sağlamak, sağduyulu mesajlar vermek. Cumhurbaşkanlarından beklenen budur” diye konuştu.

HADDİNİ AŞTI

Hakaretlerine devam eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben Davutoğlu'na cevap veririm. Ama o diyor ki 'boşverin Davutoğlu'nu, boşverin bakanı. Ben sana söylüyorum, sen bana cevap ver.' Sen kimsin ben sana cevap vereceğim? Bizim muhatabımız değil o. Muhatap almak istemiyoruz.

Yaptığım eleştiriye karşı, 'sapık' sözcüğünü kullanıyor. Peki ben soruyorum, o zata soruyorum; 'Dolmabahçe'de oturup, Kadıköy'den gelen vapurlardaki kadınlara, kızlara bakıyorum' demek nedir? Sapıklık değil mi bu? 'Onları dikizliyorum' demek sapıklık değil midir? Türkçesini söyleyeyim, bunun adı cinsel sapıklıktır. Böyle bir tablo olabilir mi?"

 // Müdürüm na'ptın
Gelirler dairesi; bagkur;sgk;chp genel müdürü;...
08 Nisan 2016 12:00
 // Ömer
herşey güllük gülistanlık mış gibi ... Tek çaremiz 10 vatandaşızı katleden,osmanlıdan beri bu ülke aleyhine en ahlaksızca komplo ve entrikalarla ihaneti meslek edinmişlerle bir an önce barışmak ve nikah şahitliklerine katılmak mı? Dikkat ! dönüşü olmayan pisliğe gömülüyoruz.bu ülkenin siyasi ahlaksızlara harcayacağı zamanı yoktur....
08 Nisan 2016 09:19
ke-mal
 // my
Reis bunun ayarını bozdu, piskoloji doktoruna görünmesi icab eder...
08 Nisan 2016 09:09
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler