YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Erdoğan hala Gazze'ye gidecek
Kılıçdaroğlu: Erdoğan hala Gazze'ye gidecek
17 Temmuz 2014 12:56
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün 17 Temmuz 2014 Recep Bey. Üçüncü kez 'Gazze'ye gideceğim' demenin üzerinden iki haziran geçti, sen hala Gazze'ye gidemedin" ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Sakarya'daki mitinginde yaptığı konuşmaya yanıt verdi.

Erdoğan'ın "ABD Dışişleri Bakanı Kerry, 'Otur oturduğun yerde, Gazze'ye gidemezsin' deyince tükürdüğünü yaladığını ve Gazze'ye gidemediğini ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Kendi zavallılığını gözlerden gizlemek için'Sen İsrail'i kına, Esad'ı kına' demiş. Ben Kemal Kılıçdaroğlu olarak, ailece tatil yaptığın, kankan, dostun Esad ile madalyasını taşıdığın İsrail ve İsrail'in Filistin'e zulmü, saldırısı dahil olmak üzere, Filistin'e, halka, zulüm nereden gelirse gelsin, halkı ezen, baskı altına alan zalim kim olursa olsun hepsini kınadım, senin gibi çifte standart uygulamadım. Peki sen, 10 Haziran 2005'te Musevi Komitesi Başkanı tarafından boynuna takılan 'Yahudi Cesaret Madaylası'nı hala boynunda taşıyacak mısın  Hadi bir kez sözünün eri ol, boynuna takılan 'Yahudi Cesaret Madalyası'nı çıkar, iade et. Ayrıca, Filistinlilere bomba yağdıranİsrail jetlerinin yakıtını kes, Türkiye üzerinden İsrail'e savaş uçağı yakıtı göndertme."

Erdoğan'ın, 23 Mart 2013' te "Gazze'ye gideceğim" dediğini, 14 Nisan 2013'te "Tarih kesinleşti Mayıs sonu gibi Gazze'ye gideceğim" ifadesi kullandığını belirten Kılıçdaroğlu, "Ağzından çıkanı bir kez kulağın duysun. Ama hatırlayamazsın, hatırlamak işine gelmez, hatırlamaya cesarette edemezsin" ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Kerry'nin, 21 Nisan 2013'te "Gazze'ye Gitme" dediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, şunları ifade etti:

"Senne yaptın  'Kerry'nin demeci hiç şık değil' dedin. Kerry ne yapmalıydı, şık olsun diye sana Obama gibi beyzbol sopası mı göstermeliydi  Bu arada kof kabadayılığı da sürdürdün, bir kez daha 'Haziran'da Gazze'ye gideceğim' dedin. Bugün 17 Temmuz 2014 Recep Bey. Üçüncü kez Gazze'ye gideceğim demenin üzerinden iki haziran geçti, sen hala Gazze'ye gidemedin. Sadece palavra attın, yalan söyledin, göz boyadın, her zaman yaptığın gibi milleti kandırmaya çalıştın. Bir de kalkmış 'Ben cumhurbaşkanı olacağım' diyorsun. Senden cumhurbaşkanı olmaz."

 

 

AA

14:39
 // bi dur
ben cahilim itiraf ediyorun bu ke-mal abi bendende cahil orası olmuş yangın ye eee ke-mal abi ateşe körükle giden sensin sen gidde ateş altındayken bi görelim müslümanlığını kee-maaal abi...
17 Temmuz 2014 14:39
14:14
 // halit ardic
dogru basbakan hala gidecek. O gidemiyor ise siz gidseniz. Tarihi mirasimiz ortak zengiligimiz. Gazze de kanayan yarayi siz durdursaniz keske. ammaa mumkunmu...
17 Temmuz 2014 14:14
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler