YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, emeklilere fırça attı!
Kılıçdaroğlu'ndan emeklilere sert sözler: "Hem ağlıyorlar hem sert çıkıyorlar"
Kılıçdaroğlu, emeklilere fırça attı!
20 Ekim 2009 / 07:42 Güncelleme: 20 Ekim 2009 / 07:44

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, emeklilere sert çıktı ve "Hem ağlıyorlar, hem de AKP'ye oy veriyorlar" ifadelerini kullandı.

Aydın Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"Türkiye’de 9 milyon emekli var. Aileleri ile birlikte sayılarının 15-16 milyona ulaşıyor. İsteseler bir partiyi tek başına iktidar yaparlar. 9 milyon emekli hem ağlıyor hem de seçim zamanı gelince koşa koşa oyunu AKP’ye veriyor. Ben bu akıl tutulmasını hala çözmüş değilim. Bu demokrasi değildir. Kendi hakkına sahip çıkamayan, ülkesine sahip çıkamaz" diyen Kılıçdaroğlu, önümüzdeki seçimlerde iki elinin emeklilerin yakasında olacağını kaydetti.

Vergi elemanları tetikçi oldu

Doğan Grubu'na Cumhuriyet tarihinin en büyük cezasının kesildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, hiçbir zaman mükellefin özel olmamak kaydıyla 5 yılının incelenemeyeceğini vurguladı. “Mükellefi yaşatmak gerekiyor” diyen Kılıçdaroğlu, “Vergi elemanları, iktidar partisinin tetikçisi konumuna gelemezler. Eğer gelirlerse orada demokrasiden söz edilemez” dedi.
Medya patronlarının kamu hizmeti yaptıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Medya patronları sadece kendileri için değil, aynı zamanda kamu için de çalışırlar. Halkın doğru ve objektif bilgi edinmesi için emek ve çaba harcarlar. Medya halkın sesi ve kulağıdır. Şimdi medyaya baktığımız zaman, AKP iktidarı iktidara gelmeden önce yandaş medya diye bir kavram yoktu. Şimdi yandaş medya diye bir kavram var. Neden yandaş medya? Çünkü, Başbakan ne derse, doğrudur demeye koşullanmış bir grup medyamız var. Ne yaparsa yapsın. Her şeyde, başbakan haklıdır. Yandaş medya, Başbakanı koşulsuz destekliyor” diye konuştu.
 

emekli
 // haydar ali gani
kılıçdaroğlu şow yapmanın 1 santim öteye gidememenin sancısı içindedir bir yasa tasarısı veya emeklilerin durumu şöyle düzeltilir hükümetin dikkatini çekerim de hep hani benim şekerim nerde diye ağlıyorsun hiç bir icraatın yok hizmet yap hizmet millet senden bunu bekliyor...
20 Ekim 2009 12:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler