YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Ecevit'in geleneğinden geliyorum"
Kılıçdaroğlu: "Ecevit'in geleneğinden geliyorum"
22 Ekim 2015 01:34
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Aydın'ın Nazilli ilçesine yaptığı ziyarette işsizliğin olmayacağı bir ülke vaat etti. ‘Biz varız, milyonlarız’ diyen Kılıçdaroğlu, “Bugüne kadar ki her şeyimi Cumhuriyete ve Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyum” dedi.

Konuşmasında AK Parti'ye yüklenen Kılıçdaroğlu, "13 yılda bu toplumun hangi sorununu çözdüler?" diye sorup, şunları söyledi: "Eğer bir ülkede emekliler, 'Biz geçinemiyoruz' diyorsa bunun bir nedeni var. Ülkemizin her şeyi var eksik olan dürüst siyaset. İktidara geldiklerinde 'yasakları kaldıracağız' dediler. Yalandan, kavgadan, yolsuzluktan bıktık. Bu ülkenin huzura ihtiyacı var, barışa ihtiyacı var. Bu ülkenin yeni bir siyaset anlayışına ihtiyacı var. Ben yetkiyi Saray'dan değil sizden istiyorum. Yetki verin bu ülkenin sorunlarını çözeyim.”

"ORTADOĞU SORUNUNU ÇÖZECEĞİM"

AK Parti Hükümeti'nin Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sürüklediğini ifade eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Defalarca uyardım, 'Yanlış yapıyorsunuz, kardeşi kardeşe kırdırıyorsunuz. Bunun faturasını 78 milyon yurttaşımız çekiyor' dedim. Dinlemediler. Gencecik insanlar yaşamlarını yitirdi. Türkiye'yi bu bataklıktan çıkaracak tek parti CHP'dir. Çünkü CHP yurtta barış, dünyada barış diyen tek partidir. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayacağız. Mısır'la ne sorunum var? Akan kardeş kanın durması lazım.” dedi.

“ECEVİT’İN GELENEĞİNDEN GELİYORUM”

Rahmetli Bülent Ecevit’in geleneğinden geldiğini vurgulayarak sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, “Zaman zaman Ecevit’e de takılırlardı. Sen milliyetçi misin değil misin diye? Rahmetlinin verdiği bir cevap vardı; ‘Biz milliyetçiliği Kıbrıs’ta beşparmak dağlarına yazdık’ derdi. Yine rahmetli derdi ki; ‘Ne ezen, ne ezilen. İnsanca, hakça bir düzen’ derdi. Emekliye iki maaş ikramiye istiyoruz. İnsanca bir düzen için. Asgari ücret 1500 TL neden? İnsanca bir düzen için. Her ailenin 720 TL altında geliri olmasın, fakirlik sona ersin neden? İnsanca bir düzen için. Ne ezilen olsun, ne ezilen. İnsanca hakça bir düzen sağlayacağız. Taşeron işçisine kadro vereceğiz. İnsanca bir düzen için. Hiç kimsenin kimliği, inancı ve yaşam tarzıyla uğraşmayacağız ve siyasete konu etmeyeceğiz. İnsan Allah’ın yarattığı en değerli varlıktır. Benim başımın üzerinde yeri vardır. Bu benim inancımdır.” ifadelerine yer verdi.

 

İHA

 // mustafa
ecevit in geleneğini biz biliyoruz,
etrafında bir yığın ecevit düşmanı vardı. hastaneye bir tıktılar bez bağladılar.

senin sonunu da iyi görmüyorum...
22 Ekim 2015 09:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler