YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Doğu'daki parti yöneticileriyle bir araya geldi
Kılıçdaroğlu, Doğu'daki parti yöneticileriyle bir araya geldi
19 Aralık 2015 14:49
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, terör olaylarının yaşandığı il ve ilçelerdeki parti yöneticileri ile bir araya geldiği toplantı sona erdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, terör olaylarının yaşandığı il ve ilçelerdeki parti yöneticileri ile bir araya geldiği toplantı sona erdi. 

Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu, basına kapalı yapılan, bazı genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve Parti Meclisi üyelerinin de katıldığı toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Türkiye'nin, yakın tarihinin en sıkıntılı dönemlerinden geçtiğini savunan Tanrıkulu, büyük "insani dramlar" yaşandığını söyledi.

Yaşanan durumun sürdürülebilirliğinin olmadığını da vurgulayan Tanrıkulu, normal yaşama dönülmesi için bir an önce yeni bir durumun oluşturulması gerektiğini söyledi. 

Bu noktada Parlamentonun mutlaka inisiyatif alması gerektiğini de dile getiren Sezgin Tanrıkulu, "Parlamentonun tutum almaması, yurttaşlarımızdaki inançsızlık, umutsuzluk duygusunu daha da güçlendiriyor" dedi. 

"Sorun derinleşiyor"

Türkiye'nin, bu sorunun çözümü noktasında kaybedecek zamanı olmadığını vurgulayan Tanrıkulu, "Her geçen gün mesafe açılmaktadır. Sorun derinleşmektedir. Parlamentonun bu dönemin başlangıcı bakımından yeniden umut olacağını, çözüm konusunda adım atılacağını yurttaşlarımıza göstermemiz lazım. Kendi önceliklerimizi bir tarafa bırakarak Parlamento çatısı altında çalışmayı geciktirmeden başlatmalıyız" diye konuştu. 

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler