YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu'daki parti yöneticileriyle bir araya geldi
Kılıçdaroğlu, Doğu ve Güneydoğu'daki parti yöneticileriyle bir araya geldi
18 Aralık 2015 14:34
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, terör olaylarının yaşandığı il ve ilçelerdeki parti yöneticileri ile bir araya geldiği toplantı başladı.

CHP, terör olaylarının bölge halkına yansımalarını ele almak amacıyla, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki il ve ilçe başkanlarını Ankara'ya davet etti.

Bugün parti genel merkezine gelen CHP'nin 11 il ve bazı ilçe başkanları, Kılıçdaroğlu'na bölgede yaşananları "bire bir" anlatacak.

Bölgeye ilişkin yapılabileceklerin masaya yatırılacağı toplantı sonrası bir rapor hazırlanması bekleniyor.

Bu arada, toplantıya katılan CHP Nusaybin İlçe Başkanı Sekfan Kartal, terör yüzünden esnafın kepenkleri kapattığını, vatandaşların ise "perişan" durumda olduğunu söyledi.

Bölge halkının sağlık hizmetlerini dahi alamadığını belirten Kartal,bunun için jandarmadan, polisten destek istendiğini aktardı. Kartal, "Eğitimde bitme noktasında. Yarı yıl geldi neredeyse ama çocuklarımız bir hafta bile eğitim görmediler. Halk ne yapacağını şaşırmış durumda" dedi.

Terörle beraber hırsızlık olaylarının da arttığına dikkati çeken Kartal, CHP'nin bölgeye milletvekillerinden oluşan heyetler göndermesini beklediklerini dile getirdi.

"Milletvekilimiz olmamasının sıkıntısını yaşıyoruz"

Derik İlçe Başkanı Başkanı Mehmet Çaplık ise bölgede CHP milletvekili olmamasının sıkıntısını yaşadıklarını anlattı. Bölgede CHP milletvekilinin bulunmaması nedeniyle sorunların yerinde tespit edilemediğini savunan Çaplık, CHP'nin bölgeye mutlaka heyet göndermesi gerektiğini söyledi.

Halkın zor durumda olduğunu ve çoğunun göç etmek zorunda kaldığını ifade eden Çaplık, "Suriyeliler bize geldi ama bizim gidecek bir yerimiz yok" diye konuştu.

Çaplık, 16 yaşındaki anadolu lisesi öğrencisi kızının eğitimine ara vermek zorunda kaldığını anlatırken de duygusal anlar yaşadı.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler