YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kılıçdaroğlu Dini bütün bir adam'
'Kılıçdaroğlu Dini bütün bir adam'
21 Kasım 2014 18:35
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Kılıçdaroğlu'nun Peygamber soyundan geldiğini ileri sürdü. "Dini bütündür, ibadetini evinde yapar" dedi

CHP lideri Kemal ​Kılıçdaroğlu'nun ‘Seyit’, yani Peygamber soyundan geldiğini söyleyen CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, “Peygamber soyundan gelen, Kureyşan aşiretinden gelen, dini bütün, İslamiyet'i çok iyi benimsemiş, Seyit sülalesinden geldiği için de genel başkanımız dini bütündür, ibadetini evinde Allah'a karşı yapar” dedi.

Ensar Öğüt, CHP’li vekiller Muharrem Işık, Hasan Akgöl, CHP Parti Meclis Üyesi Ümran Köksüz ve CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu ile Erzurum'da basın toplantısı düzenledi.

‘Parti yıpratılmaya çalışılıyor’

CHP liderinin Dersim olayları üzerinden eleştirilip partinin yıpratılmaya çalışıldığını söyleyen Öğüt, şöyle devam etti:

“Kemal Kılıçdaroğlu, Kureyşan aşiretinin ocağının insanıdır. Kureyşan aşireti de Hz. Peygamber Efendimizin aşiretidir. O zaman Emeviler ve Abbasiler dönemindeki savaşlardan, Peygamber Efendimizin soyu kırılmasın diye gençler Horasan'a geldi. Horasan, Türkmenistan, Afganistan, İran Horasan'ıdır. Horasan'dan daha sonra genel başkanımızın sülalesi, Konya'nın Akşehir ilçesine geldi. Akşehir ilçesinde şu anda Seyit Mahmut Hayrani dedesidir. Hayrani'nin Akşehir'de türbesi vardır, Mevlana'nın talebesidir. Hz. Mevlana'nın yanında yetişmiştir ve Seyit sülalesinden geldiği için o sülale genişlemiştir."

‘Laf atanları kınıyorum’

Kemal Kılıçdaroğlu'nun umreye gittiğini söyleyen Öğüt, “Bunu sayın genel başkanımız mütevazılık gösteriyor, söylemiyor ama ben söylüyorum. Böyle köklü, soylu bir aileden gelen genel başkanıma laf atanları kınıyorum ve bunu kabul etmiyorum” diye konuştu.

isterse
 // Zülfikar
Seyyid olsa da; hata yapmayacak anlamına gelmez, kaldı ki; fevkalade yanlışları var. Ne takva sahibiymiş meğer; ne tesadüf li; chp de birisi çıkıyor araplara para mı yedireceksin diyor, bir çıkıyor başörtüsü üniv.kampüsünden içeri girmemeli diyor, hepsi takva sahibi mazallah.
Seyyid olmak; onurdur, ama onu vasfı koruyana, Peygamber yolundan gidene selam olsun. Seyyidliği kullanmakta en aşağılık bir tutumdur. Bu da biline....
21 Kasım 2014 Cuma 19:55
19:45
 // Rızvan
o yes baby :)...
21 Kasım 2014 19:45
18:56
 // yakup turkdogan
Miletle alay ediyorlar kimin ne oldugunu bu millet cok iyi biliyor...
21 Kasım 2014 18:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler