YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: 'Devleti kurduk biz'
Kılıçdaroğlu: 'Devleti kurduk biz'
22 Mart 2014 17:16
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devleti kuran parti neden devleti yönetmesin. Devleti kurduk biz" dedi.

Salihli’de düzenlenen mitinge; CHP Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören ve Sakine Öz, Salihli Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Mustafa Uğur Okay, ilçe belediye başkan adayları ve vatandaşlar katıldı.

Seçim otobüsünden seçmenlerine seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 buçuk milyon genç seçmenin olduğunu belirterek onlara güvendiğini söyledi. Twitter’ın yasaklanmasıyla ilgili değerlendirmelerde de bulunan Kılıçdaroğlu, Başbakan’ı eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Şimdi yasaklarla ülkeyi yönetmeye çalışıyor. Ne diyordu: ’Oy verin yasakları engelleyeceğiz’. Yasak getiriyor. Ne güzel yazmış; ’Allah’tan korkmayanlar Twitter’dan korkar oldular.’ Allah büyüktür" dedi.

"Rabia" işaretiyle Başbakan’a gönderme yapan Kılıçdaroğlu, "Türkiye’yi biliyoruz. Sorunları da biliyoruz. Diyorlar ki; ’CHP gelirse devleti yönetemez.’ Çok saçma bir şey. Devleti kuran parti neden devleti yönetmesin. Devleti kurduk biz. Ama devleti nasıl yönetiriz? Adabımızla yönetiriz. Erkanımızla yönetiriz. Bilgimizle, halk için, herkesin mutlu olacağı bir Türkiye için yönetiriz. Herkesin aşı, işi olsun. Onun için yönetiriz. Biz devleti çocuklarımızın yatak odalarına milyon dolarlar koymak için yönetmeyiz" ifadelerine yer verdi.

"Siyasette asıl olan siyasetçinin zenginleşmesi değil" diyen Kılıçdaroğlu, "Halkın zenginleşmesidir. Halkın cebinin para görmesidir. Sizin altın gibi bir ürününüz var. Bu başçalan gitmiş İran’dan üzüm getiriyor. Sizin alın terinizi sömürmek için. Son yaptıkları yolsuzluğun rakamını vereyim. 300 bin atama bekleyen öğretmen atansaydı bunlara 30 yıl süreyle maaş ödeyebilirdik. Götürdükleri para bu; 247 milyar lira. Gemiciğe mazot bir lira çiftçiye mazot 5 lira CHP iktidarında çiftçi için mazot bir buçuk lira olacaktır" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından vatandaşlara çiçek dağıtan Kılıçdaroğlu, İzmir mitingine katılmak üzere Manisa’dan ayrıldı.

misafir
 // yeni günes dogcak
yamuk ne hayelen yasiyorsu sen avucun yala sizler vatan hayinlerisiniz yaptiklariniz ortada yakin yikin sonra devleti biz yoneteceyiz anlayan anlar *.........
23 Mart 2014 Pazar 22:47
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler