YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: "Devlet nasıl yönetilir diye kurs açacağım"
Kılıçdaroğlu: "Devlet nasıl yönetilir diye kurs açacağım"
14 Mayıs 2015 19:17
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27,5 yıl devlette görev yaptığını belirterek, "Bütçe nasıl hazırlanır, para nasıl harcanır iyi biliyorum. Merak ediyorlarsa başbakan olunca vallahi billahi devlet nasıl yönetilir diye onlara kurs açacağım" dedi.

Artvin mitingi için bugün havayolu ile geldiği Gürcistan'ın Batum Havalimanı'ndan karayolu ile Artvin'e gelen Kılıçdaroğlu, Artvinlilere seslenerek, “Eğer vatandaşımız derse ki ‘ben kaç yıldır bu partidenim, neden bu partiye oy vereyim.’ Bakın 13 yıllık kredi açtık. 13 yıldır tek başına yönetiyorlar. 13 yılın sonunda ne oldu. 13 yılın sonunda 6 milyon 200 bin işsizimiz var. 13 yılda 17 milyon yoksulumuz var. Bu vatandaşı sen hiç düşünmedin mi diye hiç sormayacak mısınız?” diye konuştu.

"Adliyeleri kaldırılan bütün yerlerde yeniden açacağız"

Kapatılan adliyelere vurgu yapan ve adaleti insanın olduğu her yere götürmek gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bir ülkede adalet yoksa orada insanlar huzurlu olmaz, mutlu olmaz. Adalet bütün inançların ortak paydasıdır. Ne deriz ‘Hazreti Ömer’in adaleti’ deriz. ‘Dicle kenarında iki koyun kaybolursa onun sorumlusu benim’ diyor. Bırakın Dicle kenarını, Deniz Feneri’ni biliyorsunuz değil mi ? Ne oldu, beraat ettiler. Ne diyordu Almanya’daki hakim ‘Asıl failler Türkiye’de’ diyordu. Şimdi asıl failler, Cumhurbaşkanı’nın uçağında bulunuyor. Bu ayıp Türkiye’ye yakışmıyor, inancımıza yakışmıyor, adalete yakışmıyor. Adalet son sığınağımızdır, son kalemizdir. Adaleti sağlamazsanız nereye gidecek bu millet. Adliyeleri kaldırılan bütün yerlerde yeniden açacağız” şeklinde konuştu.

"Refahı tabana yayacağım"

“Yeni bir başlangıca ihtiyacımız var. Refahı tabana yayacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Refahı tabana yaymanın birinci yolu emekliye vermek. Emekli büyümeden, kalkınmadan nasibini alacak. Verilecek para deseniz bütçenin yüzde 10’unu bulmuyor. Yeri geldiğinde Türkiye lider ülke emekliye gelince niye fakir ülke oluyor. Çatlasalar da patlasalar da sözümüz söz. İki bayramda o ikramiyeyi emekliye vereceğim. Bu ülke zengindir bu ülkenin kaynağı vardır. Ben 27,5 yılımı bu devlette harcadım. Bütçe nasıl hazırlanır, para nasıl harcanır iyi biliyorum. Merak ediyorlarsa başbakan olunca vallahi billahi devlet nasıl yönetilir diye onlara kurs açacağım” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, mitinglerinde verdiği rakamlara hükümet üyelerinin yanlış demediğini hatırlatarak, “17 milyon yoksulumuz var. Verdiğim hiçbir rakama yanlış demiyorlar. ‘Nasıl yapacaksın?’ diyorlar. Yoksul demek aylık geliri 720 TL’nin altında geliri olan demek. Ben yoksulluğu tarihe gömeceğim. Hiç kimse ben yoksulum demeyecek” vaadinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından karayolu ile tekrar Batum’a doğru yola çıkarken, buradan havayolu ile Samsun’a gidecek. 

 

İHA

SSK'yı yönetmesinden biliyoruz
 // Yalpı Saylav
SSK'yı ve CHP'yi nasıl yönettiğine bakın, Türkiye'yi ne hale getirebileceğini anlayın....
15 Mayıs 2015 Cuma 11:42
sen önce...!!!
 // Muhafız
Sen önce Şişli Belediyesindekileri kursa gönder, belediye nasıl yönetilir diye, daha sonra SGK ve hastaneler nasıl yönetilir diye kendin en az 6 ay kursa git bi zahmet...!!! Sonra senin gibiler yüzünden SGK ve hastaneler zarar etmesin, daha sonra da Dersim'lilerden Özür dile, senin partinin yüzünden katledilen insanlar adına, tamam mı Dersim'li Kemal???!!!...
14 Mayıs 2015 Perşembe 21:58
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler