YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Davutoğlu görevi iade etmelidir
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, koalisyon görüşmeleri ve hükümet kurma süreci ile ilgili açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu, 'Davutoğlu görevi iade etmelidir' dedi.
Kılıçdaroğlu: Davutoğlu görevi iade etmelidir
18 Ağustos 2015 / 09:13 Güncelleme: 18 Ağustos 2015 / 09:19

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu  ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli görüşmesi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Artık ortaya çıktı ki, görevi almış olan Sayın Davutoğlu bir koalisyon kuramamıştır. Gidip görevi derhal Cumhurbaşkanına iade etmeli. Demokratik teamüller onu gerektirmektedir. Bunun gereğinin yapılacağına da inanıyorum." dedi.

"ÇOK ŞEY YAPILABİLİR, ÇOK ŞEY DEĞİŞEBİLİR"

Kılıçdaroğlu açıklamasının devamında, "Cumhurbaşkanı’nın da bu iradenin ardından hemen yeni bir görevlendirme yapması gerekir. Biz anayasadaki 45 günlük sürenin çok zorlayıcı olmadığını düşünüyoruz. Onun da ötesinde siyasette 24 saat çok uzun bir süredir. Çok şey yapılabilir, çok şey değişebilir" dedi.

"YAPACAKLARINA İNANCIM TAMDIR"

"Türkiye hükümetsiz kalmasın diye hepimiz üzerimize düşeni yapmak zorundayız." diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Ben bütün genel başkanların da bütün siyasi partilerin de bu bilinçle hareket edeceğine inanıyorum. Biz elimizden geleni yapmaya hazırız. Bizim gibi diğer genel başkanların da aynı şeyi yapacağına inancım tamdır. Şimdilik bu kadar değerlendirme yapmak istiyorum. Gelişmeleri izleyelim.”

alman,ingiliz ve ABD istiyorsa.bir de şirinlerle ahmet hakan..
 // hursit dilaver
maalesef, alman ve amerikan baskısı ile ve de esasen devleti fehimane olan ingillterenin ağır baskısı ile bu zata bu görev verilecek ve onların da baskısı ile MHP DE DAHİLkuzu kuzu kabul edecekler.bahane hazır ulkenin menfaatleri derseniz iş tamam..ama baskı hiç konuşulmak istenmeyen ABD elçilik yetkililerinin seçimin hemen ertesinde MHPlilerle göruşmesi. ben buna taktım, ihvanlar kusura bakmayın.1978lerde bakan gunduz ökçunun demirelle tokalaşan ABD sefirine yaptığını bildiğim için.....
18 Ağustos 2015 Salı 13:41
uyanık
 // taner
okadar zanan icinde koaisyon kurmaya yanasma sonra sayın Davutoğlu görevi devretmeli diyorsun. uyanık sanamı bıraksınlar .yemezler uyanık güvenim tamdır bu konuda diyosun yaa sana güvenimiz tam mı?...
18 Ağustos 2015 09:28
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler