YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Darbe konusunda hepimizin ortak tavır takınması gerekir
Kılıçdaroğlu: Darbe konusunda hepimizin ortak tavır takınması gerekir
16 Temmuz 2016 09:51
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kim yaparsa yapsın, nereden gelirse gelsin, nasıl teröre karşı ortak bir tavır takınıyorsak, darbe konusunda da hepimizin ortak tavır takınması gerekir." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında askeri darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, "Yeni bir darbe ile karşılaşmak asla ve asla kabul edeceğimiz bir olay değil. Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak, CHP olarak zaten bizim temel görevlerimizden ilkelerimizden birisidir. Herkes şunu çok iyi bilmeli ki CHP, parlamenter demokrasimizin vazgeçilmezi olan yurttaşlarımızın özgür iradesine bağlıdır ve bağlı kalmaya da devam edecektir." diye konuştu.

"Bu girişimi nasıl okuyorsunuz?" sorusuna, Kılıçdaroğlu, "Her darbe girişimi karşısında toplumun ortak tepki vermesi gerekiyor. Dolayısıyla kim yaparsa yapsın, nereden gelirse gelsin, nasıl teröre karşı ortak bir tavır takınıyorsak, takınmamız gerekiyorsa, darbe konusunda da hepimizin ortak tavır takınması gerekir." yanıtını verdi.

"Demokrasiye sahip çıkmak vatandaşların ortak görevi"

"Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakan'dan sokağa davet geldi. Partililerinize herhangi bir çağrınız var mı?" sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu, "Var, Sayın Başbakan ile konuştum bu konuyu da. Elbette ki demokrasiye sahip çıkmak sadece CHP'lilerin, AKP'lilerin veya MHP'lilerin görevi değil, bütün vatandaşların ortak görevi." dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler