YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu darbe anayasasını savundu
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
Kılıçdaroğlu darbe anayasasını savundu
10 Şubat 2015 / 13:57 Güncelleme: 10 Şubat 2015 / 14:34

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu;" Meclis'e İç Güvenlik Yasası getiriyorlar. Benim için eline molotof alananın yanında olacağımı söylüyorlar. Pes yahu. Ben direnme hakkından bahsettim. Vatandaşın direnme hakkı vardır. Taksim'de vatandaş ayakta durdu bu bir direnme hakkıdır. TOMA'nın karşısına geçip ''Sık ulan'' demek de bir direnme hakkıdır. Bu anayasa zaten yüzde 92 ile kabul edilmiş. Ne diye anayasayı değiştirmeye çalışıyorsun." dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Direnme hakkı evrensel bir haktır, direnme hakkı, baskıya, zulme karşı direnmektir. İnancımızda da vardır bu, zulme teslim olmak bizim kitabımızda yoktur." dedi.

"Anayasayı buyur çıkar bakalım ne olacak?"

"Biz kendi ülkemizde birinci sınıf demokrasi istiyoruz. Üçüncü sınıf demokrasi istemiyoruz, baskı, şiddet istemiyoruz. Uygar bir toplum olarak kendi yaşamımızı sürdürmek istiyoruz. Ve en önemlisi kendi ülkemizde huzur istiyoruz. Bırakmışsın bunların tamamını bir köşeye 'efendim biz bu yasayı çıkaracağız' Buyur çıkar bakalım, çıkar bakalım ne olacak "

22:56
 // yeni turkiye
Yamuk bir 1935 lere bak ondan sonra kanus yamuklar insanlari haha once 3sinif yerne koydunuz .ne yapsan. Geri dönus yokru. Yenk turkiye var anlayan anlar...
10 Şubat 2015 22:56
ah Dersimli Kemal
 // Ömer
dipçik ve silahların gölgesinde halka zorla dikte edilen bir anayasa için, "Bu anayasa zaten yüzde 92 ile kabul edilmiş. Ne diye anayasayı değiştirmeye çalışıyorsun."diyen biri ya bu ülkede yaşamıyor veya birileri tarafından uzaktan kumanda ediliyor demektir.Bu düşüncedeki bir kişinin bu ülkeyi yöneteceğine gerçekten sosyal demokrat ve kemalistler inanıyorlar mı çok ama çok merak ediyorum????...
10 Şubat 2015 Salı 20:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler