YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti
Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti
29 Kasım 2015 17:55
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Hakimlere ve savcılara sesleniyorum; yargıcın, yargının itibarını korumak istiyorsanız, adaletle karar vereceksiniz. Adalet kavramı soylu bir kavramdır" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet gazetesinin Şişli'deki merkezini ziyaret ederek, İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ve Can Dündar'ın oğlu Ege Dündar ile görüştü.

Basına kapalı gerçekleştirilen ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasının, basın ve demokrasi tarihi açısından kara bir leke olduğunu söyledi.

Adaletin hukukun üstünlüğüne dayanılarak dağıtılacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, "O hakimlere ve savcılara sesleniyorum; yargıcın, yargının itibarını korumak istiyorsanız, adaletle karar vereceksiniz. Adalet kavramı soylu bir kavramdır. Adalet kavramını koruması gereken önce yargıcın, savcının kendisidir" dedi.

Cumhuriyet'in, sıradan bir gazete olmadığını anlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Bir okuldur burası aynı zamanda. Her türlü düşüncenin özgürce filizlendiği bir yerdir Cumhuriyet. Bir gazeteyi, hukuku, düşünceyi, açıklama özgürlüğünü savunmayacaksak neyi savunacağız? Bunların olmadığı bir yerde demokrasiden mi söz edeceğiz? Çok üzgünüm. Arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar savunacağız, savunmak zorundayız."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler