YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı bunu açıklamalı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili iddialara ilişkin konuştu.
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı bunu açıklamalı
21 Şubat 2014 / 18:10 Güncelleme: 21 Şubat 2014 / 18:14

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili iddialara ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın bunun gerekçelerini kamuoyuyla paylaşması lazım. Hangi gerekçeyle ‘MİT Başkanı yargıya gitmesin’ diye talimat veriliyor veya uyarı yapılıyor bunları bilmeye hakkımız var” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Yerel Seçim Sürecinde Demokratik Güçlerin Rolü” konulu toplantıya katılmak üzere İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Gül’ün MİT Müsteşarı Hakan Fidan’a “ifade verin” dediği yönündeki iddialarla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’de demokrasinin kan kaybettiğini biliyoruz, yargıdan bürokrat kaçırıldığını da öğrendik. Şehzadeler kaçırılıyor, bakanlar, milletvekilleri, bürokratlar kaçırılıyor. Peki, bu mahkemeler sadece sokaktaki vatandaşa mı hesap soracak. Böyle devlet olur mu? Recep Tayyip Erdoğan’ın çıkıp bunun hesabını vermesi lazım. Sayın Cumhurbaşkanı’nın da bunun gerekçelerini kamuoyuyla paylaşması lazım. Hangi gerekçeyle ‘MİT Başkanı yargıya gitmesin’ diye talimat veriliyor veya uyarı yapılıyor bunları bilmeye hakkımız var. O zaman her yurttaştan şunu istiyoruz; bundan sonra sizi savcı, polis veya mahkeme herhangi bir gerekçeyle istediğinde siz önce Cumhurbaşkanı’na, Başbakan’a sorun ona göre karar verin” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever’in açıklamalarının hatırlatılması üzerine de Kılıçdaroğlu, “Ama aksine de açıklama oldu. Sorun da o zaten” diye konuştu.

 

İHA

milet akıl verme
 // mehmet pekmez
ayıp ayıp çarkçı kemal vatandaşı aptalmı sandın utanmadan yanlış yol gösreriyorsun sen kendini hakan fidan olarak görüyosan savcılar kapına gelirse başbakana cumhurbaşkanına sorarsın sen bu açıklamanı milete sordunmuda ukalalık ediyorsun bak önünde bir seçim var bu milete git bunları anlat eger mileti inandırırsan ondan sonra gel benim gibi bir vatandaşa akıl vermeye hakın olsun çarkçı kemal bey adam gibi adamsan gel sende benim karşıma çık hani arada bir diktatöre şöylüyorsun ya görelim...
22 Şubat 2014 Cumartesi 02:00
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler