YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu çok kızacak
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ''CHP bu haliyle devam ettiği sürece bütün partileri kapatıp CHP'yi tek başına seçime soksanız bu millet yüzde 30'dan fazla oy vermez'' dedi.
Kılıçdaroğlu çok kızacak
03 Aralık 2012 / 10:03 Güncelleme: 03 Aralık 2012 / 10:14

Kurtulmuş, Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi'ndeki AK Parti Trabzon İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, eski partisi ile AK Parti'nin bütünleşmesine işaret ederek, bir bütünleşme süreci yaşadıklarını söyledi.

Bu bütünleşmenin bir koalisyon olmadığını söyleyen Kurtulmuş, ''Bu, bir bardağın içinde birbirine karışmayan zeytinyağı ile suyu bir araya koyma işi değildir. Bu, gönüllerin, zihinlerin, ellerin birleşmesidir'' dedi.

Bütünleşme sürecinin çok uzun sürmediğini dile getiren Kurtulmuş, ''Bazen kararlar alırsınız, adımlar atarsınız. Bu kararların testini de milletle birlikte yaparsınız. AK Parti'ye katıldığımız bu çok kısa sürede sizi temin ederim ki her gün yüzlerce insan, 'Allah razı olsun, iyi ki böyle bir adım attınız, yıllardır bu süreci bekliyorduk' diyerek, bizleri tebrik edip kucaklıyor. Yaptığımız işin doğru olduğunu bize söylüyorlar'' dedi.

Kurtulmuş, siyasi mücadelenin temelde iki kanadı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

''Birisi bu millete tepeden bakan, bu millete hayat tarzı uydurmaya çalışan, bu milletin medeniyet değerleri ile problemli, kavgalı, milleti adam yerine koymayan, milleti terbiye edilmesi gereken bir kalabalık olarak gören anlayış. O çizginin içinde millet her zaman horlandı. Türkiye bu anlayıştan çok çekti. İkinci anlayış da bu millete ait ne varsa bunu önemseyen, bunu öne çıkaran, bunun mücadelesini veren anlayıştır. Bu mücadelenin aslı esası bir cümledir. Biz kendi medeniyet değerlerimize, özümüze dönerek yeniden ayağa kalkabilir, yeniden büyük bir millet olabiliriz. Bu memlekette çok mesafeler alındı, ama bu millet çok bedeller ödeyerek bu noktaya geldi. Geldiğimiz yerin kıymetini bilelim. AK Parti'nin durduğu yer burasıdır. Bu çizgiyi, bu özellikleri korumak geliştirmek mecburiyetindeyiz.''

CHP'yi eleştiren Kurtulmuş, ''Bu millet bize çok kabiliyetli olduğumuz, çok birikimli olduğumuz, çok fazla deneyim, tecrübe kazandığımız için bu oyları vermedi tarih boyunca. CHP'ye baktığınız zaman, çok açık söylüyorum, CHP bu haliyle devam ettiği sürece bütün partileri kapatıp CHP'yi tek başına seçime soksanız bu millet yüzde 30'dan fazla oy vermez. Bunu objektif bir değerlendirme olarak söylüyorum. Niye CHP'ye oy vermiyorlar, niye bu arkadaşlar iktidar olamıyor  Halk doğru yerde, onlar yanlış yerde durduğu için millet onlara oy vermiyor'' diye konuştu. aa

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler