YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu çok kızacak!
AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 'Sayın Davutoğlu, zekasının zekatını verse bir ömür boyu Kılıçdaroğlu'na yeter.' dedi.
Kılıçdaroğlu çok kızacak!
10 Ekim 2012 / 14:52 Güncelleme: 10 Ekim 2012 / 15:52

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, TBMM'den tezkere çıkarılmasının savaşa girme anlamı taşımadığını belirterek, ''Kimse savaş tamtamları çalmıyor. Felaket tellallığı da kimse yapmasın. Ancak şunu herkes bilsin; bize gülle atanlara biz gül atmayız. Başkasının öğretisinde bu olabilir ama kültür ve medeniyet değerlerimiz bunu söylemiyor. Bizde zillet yoktur, zelillik yoktur. Atatürk'ün 'yurtta sulh, cihanda sulh' politikasını yıllar yılı tek partili dönemde bu zihniyet, silik bir politika olarak anladı ve öyle uyguladı. Atatürk'ün söylediği o değil. Atatürk'e de haksızlık etmeyin''dedi.

Çelik, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün grup toplantısındaki iddialarına tepki göstererek, doğalgaz zammına ''ahlak ve şerefle'' bağdaştırmasına eleştirerek, ''3 yıldır zam yapmadığınız ve tamamen dışarıdan ithal ettiğiniz bir ürünle ilgili olarak bir fiyat ayarlaması, zam yapıyorsunuz ve sizi bu insan şerefsizlikle, ahlaksızlıkla suçlayabiliyor. Böyle bir muhalefet yapılıyor. Ben bu muhalefeti milletimize şikayet ediyorum'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun, ''Yediler ve yedirdiler'' sözüne de tepki gösteren Çelik, CHP Genel Başkanının benzer iddiaları karşısında AK Partililer'in açtıkları bütün davaları kazandıklarını anımsattı. Çelik, ''Sayın Kılıçdaroğlu, Dışişleri Bakanımız Sayın Davutoğlu'nu 'ileri derecede geri zekalı' olmakla suçluyor. Sayın Davutoğlu'nu ilk akademisyenlik günlerinden itibaren tanıyan bir arkadaşı olarak söylüyorum, Sayın Davutoğlu, zekasının zekatını verse bir ömür boyu Kılıçdaroğlu'na yeter. Siz insanlara bu şekilde çamur atarak, hakaret ederek muhalefet yaptığınızı mı sanıyorsunuz '' diye konuştu.

CHP'nin muhalefette olmasına rağmen kan kaybettiğini söyleyen Çelik, CHP'li milletvekillerinin ve CHP sözcülerinin her fırsatta Başbakan Erdoğan'ı hedef aldığını belirterek, ''CHP'de Recep Tayyip Erdoğan fobisi, saplantısı oluşmuş. Onun karizmatik liderliğinin dayanılmaz ağırlığı altında eziliyorlar'' dedi.

''Sayın Başbakan, halkının gönlünü çoktan fethetmiş''-


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Başbakan Erdoğan'a yönelik, ''Sen Şam fatihi değil olsan olsan Şam Babası olursun'' dediğini hatırlatan Hüseyin Çelik, ''Bu kadar pespaye, bu kadar sokak ağzı, TBMM'nin çatısı altına yakışır mı  Bir genel başkan bu kadar basit bir söylemle halkının karşısına çıkar mı  Sayın Başbakan 'Şam fatihi' olmak gibi bir iddiada değil. Şam'ın sokaklarında Sayın Başbakan, halkının gönlünü çoktan fethetmiş Sayın Kılıçdaroğlu. Sen sokakta 3 gün 3 gece dolaş seni tanımazlar bile Şam'da. Beyrut'ta da tanımazlar, Amman'da da tanımazlar, Kahire'de de tanımazlar, bilmezler ama Sayın Erdoğan gidip Beyrut'ta miting yapıyor'' ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti Hükümeti'ni mezhepçi politika yapmakla suçladığını söyleyen AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Kaddafi Sünni miydi Alevi miydi Şii miydi  Kaddafi Sünniydi, Hüsnü Mübarek de Sünniydi, Yemen'in başındaki insan da Sünniydi ama biz iki ülke için ABD'yle ters düştük. Hangisidir bunlar İran ve Suriye. İkisinin de yönetimi Şii'dir. Biz o konularda onların haklı olduğuna inandığımız için bu meselelerde Türkiye üzerine düşeni yapmıştır. Bundan sonra da yapacaktır. Dolayısıyla bizi böyle itham etmek nadanlıktan başka bir şey değildir'' diye konuştu. aa

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler