YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu çark etti, kendini yalanladı
PKK'ya yakınlığıyla bilinen İMC TV'de anayasanın değiştirilemez 2. ve 3. maddelerini değiştirmeye evet dediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, katıldığı başka bir programda çark etti ve kendini yalanladı.
Kılıçdaroğlu çark etti, kendini yalanladı
28 Ekim 2015 / 02:00 Güncelleme: 28 Ekim 2015 / 08:12

CHP lideri Kılıçdaroğlu anayasa konusunda çark etti. Daha önce terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen İMC TV'de katıldığı bir programda skandal bir açıklama yaparak Anayasa'nın değiştirilemez 2. ve 3. maddelerinin değişikliğine evet dediklerini belirten Kılıçdaroğlu bu sefer kendini yalanladı.

KENDİNİ YALANLADI

NTV'nin canlı yayınında konuşan Kılıçdaroğlu, anayasayla ilgi önceki açıklaması sanki hiç yokmuş gibi yaparak "Bizim belli kriterlerimiz var tabii. İlk dört madde tartışma konusu olmaz. Laiklik ilkesi elbette zaten bütün siyasi partilerin de bir ortak amacı." dedi. CHP liderinin PKK'ya yakınlığıyla bilinen İMC TV''de farklı, NTV'de farklı konuşması kafaları karıştırdı.

HEMEN HÜRRİYET TOPA GİRDİ

Kılıçdaroğlu'nun PKK'nın kanalındaki skandal sözlerini temizleme misyonuna da hemen Hürriyet internet sitesi yetişti. Hürriyet manşetine "Kılıçdaroğlu: Anayasanın ilk 4 maddesi tartışılmaz" başlığını çekerek Kılıçdaroğlu'nun rezaletini aklamaya kalkıştı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun değişmesine evet dediklerini belirttiği o değiştirilemez maddeler:

II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı "İstiklal Marşı"dır.

Başkenti Ankara'dır

1-20151027224533.jpg

Gafların ve çarkların adamı
 // Boğaçhan
Kemal'in gafları ve çarkları artık o kadar sıradan ki, aslında bunlar artık haber değerine bile sahip değil. Ama yine unutkan milletimize göstermeden de olmuyor....
28 Ekim 2015 Çarşamba 10:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler