YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu, 'Çalmayız, çırpmayız' diyemedi
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmasında "Çalmayız çırpmayız" derken dili sürçtü.
Kılıçdaroğlu, 'Çalmayız, çırpmayız' diyemedi
20 Ocak 2015 / 22:32 Güncelleme: 20 Ocak 2015 / 22:35

Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında yeni bir gafa imza attı.

"'Bize eleştiriyorsunuz da siz ne yapacaksınız?' diyorlar. Biz her kuruşun hesabını vereceğiz." diyen Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında dili sürçtü.  Kılıçdaroğlu, "Biz çalmayız, çırpmayız" diyemedi.

8 yıl önce Hrant Dink öldürüldü

"Buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum. Ayrılık değil birleşme zamanıdır. Gelin 6 ok sizleri bekliyor. Bugün yine kafamızda büyük soru işaretleriyle beraberiz, 8 yıl önce Hrant Dink öldürüldü. Bir kişi öldürülüyorsa failleri yakalamak hükümetlerin görevidir.

Temiz siyasete ihtiyaç var

Bize "İyi, güzel eleştiriyorsunuz da siz ne yapacaksınız" diyorlar. Biz her kuruşun hesabını vereceğiz. Temiz siyaset gerekiyor. Her kuruşun hesabını veren bir siyasete ihtiyaç var. Biz bu işi yaparız. Ben diyorum ki onlar gibi asla yönetemeyiz, biz çalmayı bilmeyiz. Çalmayız, çırpmayız. Biz namusumuzla ahlakımızla yönetiriz.

Meclis iç tüzüğünü değiştireceğiz

Meclis iç tüzüğünü değiştireceğiz ve kesin hesap komisyonu kuracağız. Bunun başkanı da muhalefetten olacak ve iktidar muhalefete hesap verecek.

O gitti geldi arkadan CHP'yi suçluyor

Bir mizah dergisine yapılan saldırıdan sonra Hollande müslümanlıkla terörü net cümlelerle ayırdı. Merkel müslümanlıkla terörü net ifadelerle ayırdı. Bunlar devlet adamıdır. Kendi memleketinde bir grubu kışkırtmak doğru değildir. Devlet adamlığı budur. Sayın Davutoğlu Paris'e gitti. Pek çok devlet adamıyla birlikte yürüdü. Nasıl yürüdüğüne bir şey söylemeyeceğim. Sen oraya giderek karikatürü çizen insanlara destek vermeye gittin diyemezdik. O gitti geldi arkadan CHP'yi suçluyor.

Bütün peygamberleri de dört kitabı da Hak biliriz

Söylediği şu CHP, Hz. Muhammed'e hakaret eden karikatürleri savunuyor. Hayatımda hiç bir zaman böyle bir alçakça suçlamayala karşı karşıya kalmadım.

Alçak diyeceğim ama alçaktan da aşağı, çukur. İnsanların yüreklerine kin tohumları ekmek bir başbakana yakışır mı? Başbakan diyoruz ama siz de biliyorsunuz Sanal Başbakan. Böylesine bir iftira nasıl atılır? Bizim en büyük özelliğimiz, bütün yurttaşlarımız öğrensin, muhafazakar, dindar kardeşlerimiz öğrensin, CHP hiçbir zaman hiçbir kutsalın karşısında olmamıştır. Bütün Peygamberleri de 4 kitabı da hak biliriz.

Dört Sayın Bakan'dan rica ediyorum, yürekli olun

4 sayın bakandan rica ediyorum. Kürsüye çıkın yürekli olun, namuslu adamlarsanız korkmayın. Korkunun ecele faydası yoktur. Siz kurtulacağınızı sanıyorsanız unutun. Yol yakınken gidip aklanın."

bu genel müdürün
 // gündüzbey
konusmalari bana cocuklari atirlatiyor, hani bazi cocuklar olmadik sorular sorarlar mesala ´´biz nasil olduk diye´´ anne, baba´da sasirip kalirlar nasil cevap verecekler diye...!...
20 Ocak 2015 Salı 22:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler