YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bu yalan yemine tanıklık etmeyeceğim
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılmayacağını belirterek "Yalana yemin edecek ve ben buna tanıklık etmeyeceğim." dedi.
Kılıçdaroğlu: Bu yalan yemine tanıklık etmeyeceğim
28 Ağustos 2014 / 10:45 Güncelleme: 28 Ağustos 2014 / 12:12

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı yemin töreniyle ilgili,  "Yemin edecek bugün beyefendi. Anayasayı açıkca çiğneyen bir kişinin anayasaya sadakat yemini etmesi ne kadar doğru. Yalana yemin edecek ve ben buna tanıklık etmeyeceğim. Bir yalana tanıklık etmek yalanı meşrulaştırmak demektir" dedi.

"Bilerek ve isteyerek Anayasa'yı çiğnedi"

"Recep Tayyip Erdoğan anayasayı bilerek ve isteyerek çiğnedi" diyen Kılıçdaroğlu, "Hırs ve beklentiler için hukuk yasası oluşturulmaz. Kurallar eşit uygulanır. Recep Tayyip Erdoğan bilerek ve isteyerek anayasayı çiğnedi. Tarafsız olmayacağını defalarca söyledi. Ben tarafsız değilim diyor. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra da hep Adalet ve Kalkınma Partisinin başkanı olarak davrandı. Bunlar devletin namus ve şerefine açık saldırıdır. Erdoğan diyor ki 'kurallar bana işlemez' Biz de diyoruz CHP olarak diyoruz ki kimse hukukun ve kanunların üzerinde değiliz" diye konuştu.

"Kimse ağzını açıp tek bir söz bile söyleyemiyor"

Almanya'nın Türkiye'yi dinlediği iddialarıyla ilgili de konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, "Alman istihbaratı Türkiye'yi dinliyor bunu nereden öğreniyoruz, özgür Alman medyasından öğreniyoruz. Kimse ağızını açıp bir tek bir söz bile söyleyemiyor. Acaba bu İsviçre bankaları nedeniyle mi söz edilemiyor" ifadesini kullandı.

 

DHA

meclise yazık
 // bir vatandaş
sen vede senin gibilerin mecliste olmaları bile zaten şaka.hiç girmeseniz daha iyi olacakta.......onunda zamanı gelecek....
28 Ağustos 2014 Perşembe 14:34
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler