YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bu tablo beni çok üzüyor
Kılıçdaroğlu: Bu tablo beni çok üzüyor
15 Nisan 2016 17:07
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün gazetelerde, haber sitelerinde ağırlıklı olarak Avrupa Parlamentosunda kabul edilen Türkiye Raporu ile Amerika Dışişleri Bakanlığının İnsan Hakları Raporu'nun bulunduğunu belirtti.

Rize’de bugün ve yarın çeşitli programlara katılmak üzere Trabzon Havalimanına gelen Kılıçdaroğlu, burada gazetecilerin sorusunu yanıtladı.

Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin Avrupa Parlamentosunun Türkiye Raporu'na ilişkin sorusu üzerine, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün gazetelerde haber sitelerinde ağırlıklı olarak Avrupa Parlamentosu'nda kabul edilen Türkiye Raporu var. Aynı zamanda Amerika Dışişleri Bakanlığının İnsan Hakları Raporu var. İki rapor da Türkiye'nin aleyhine. Bu beni gerçekten çok üzüyor ve Türkiye bu tabloyu asla hak etmiyor. Demokrasimizi geliştirmek ve derinleştirmek zorundayız. Buradan çok açık ve net Sayın Davutoğlu'na çağrı yapıyorum: Türkiye'yi gelin hep birlikte el ele bu ayıptan kurtaralım. Türkiye'ye gerçek anlamda tam demokrasiyi getirelim. Türkiye bu tür raporlara karşı karşıya kalmasın.”

Kılıçdaroğlu, daha sonra karayolu ile Rize'ye hareket etti.

hangi demokrasi
 // muammer bekaroğlu
Ben k.oğlunun beyanlarını okumak istemiyorum ama gözüme girincede okuyorum,allahaşkına hangidemokrasiden bahsediyor bu,buülkede demokrasi olmasa sen sıradan birisine hitap edemeyeceğin cümleleri bir bakana bir cumhurbaşkanına söylüyorsun sıradan birde bana söyle bakalım göreyim seni sendi zeka denilernden eser kalmamış elinde yetki olsa ülkeyi devredersin pkk ya....
15 Nisan 2016 Cuma 17:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler