YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kılıçdaroğlu boğazına kadar batmıştır"
Eski CHP MYK üyesi Savcı Sayan, Baykal'ın kaset açıklamalarının ardından Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapmamasının manidar olduğunu ifade ederek, Kılıçdaroğlu'nun boğazına kadar battığını ve bu işin içinde olduğunu belirtti.
"Kılıçdaroğlu boğazına kadar batmıştır"
28 Nisan 2016 / 20:00 Güncelleme: 29 Nisan 2016 / 07:09

CHP Eski MYK üyesi Savcı Sayan, Kanal A'da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'İşte Haber' programında, CHP Eski Lideri Deniz Baykal'ın 'kaset komplosu' konusunda  Kılıçdaroğlu'nu işaret eden açıklamalarını değerlendirdi.

BU İŞTEN NEMALANAN KILIÇDAROĞLU

Baykal'ın ifadelerini bir örnekle ifade eden Sayan, " Bir cinayet söz konusu olduğunda, cinayet dedektifleri o cinayeti araştırırken bu cinayetin kime yarar getirdiğini ya da kimler tarafından yapılmış olabileceğine dair ipuçları ararlar.

Dolayısıyla o cinayetten, o şahsın ölümünden faydalanan yerler araştırılır. Bu işten karlı çıkan, bu işten nemalanan kimdi? Kılıçdaroğlu'ydu... Baykal da haklı olarak Kılıçdaroğlu'nu işaret etti" dedi.

KAYITLARI KILIÇDAROĞLU'NA KİM GETİRDİ?

Kılıçdaroğlu'nun sürekli "Ben Cumhurbaşkanı'nın o kaseti izlediğini gösteren kayıtları izledim" açıklamalarına da değinen Sayan, "Baykal diyor ki: 'İzlediysen, kimden izledin? Sana kim getirdi? Kim getirdiyse demek ki işi bilen birisi.' Aslında Baykal doğrudan paralel örgüt yaptı demiyor.

Çünkü daha önceden Pensilvanya'nın samimiyetine inanıyorum diye istifa ettiği için şimdi öyle bir u dönüşü yapmak istemiyor. Fakat sayın Baykal, 'Şüpheler artmaya başladı. Acaba ben yanıldım mı?

Eğer Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın seyrettiğini söylediği kayıtları seyrettiyse, mutlaka birisi getirmiştir bunları. Bu kim? Devletin polisiyse işin başında, paralel örgüt değilse işin dışında.' diyor. Kılıçdaroğlu, bunun sorumluluğu altındadır, cevap vermek zorundadır, açıklamak zorundadır.

Her gün tape açıklayan Kılıçdaroğlu, her gün mecliste tape izleten Kılıçdaroğlu, gazeteci olmadığına göre kaynağını söylememe konusunda bir engeli yoktur" diye konuştu.

DENİZ BAYKAL SOMUT BİR ŞEY KOYDU

CHP yönetimi hakkında bazı şeyler bildiklerini ifade eden Sayan, somut bir şeyler ortaya koyamadıklarını, duyumlarla bu işin olmayacağını söyledi.

Sayan, "Baykal, somut bir şey ortaya koydu. Bir soru sordu, dedi ki: 'Sen diyorsun ki ben Tayyip Erdoğan'ın sizinle ilgili olan görüntüleri izlediği kayıtları izledim. Peki, diyelim ki bu görüntüler Tayyip Bey'e gitti, Tayyip Bey'de gerekeni yapın dedi. Tamam da bunu neden kayıt altına aldılar? Neden çektiler bunu oraya götürenler?'

Amaçları belli: 'Biz bu işi Tayyip Bey'e yükleyeceğiz, hükümete yükleyeceğiz, AK Parti'ye yükleyeceğiz, CHP'yi dağıtacağız, AK Parti'yi de buradan zararlı çıkaracağız... Ama bunların hesapları geri tepti. Şimdi bütün fatura Kılıçdaroğlu'nda... Kılıçdaroğlu boğazına kadar batmıştır, bu işin içindedir" ifadelerini kullandı.

NE ELİNİZ, NE GÖNLÜNÜZ, NE DE KAFANIZ TEMİZ

Sayan şunları ifade etti: "Gerçekten Tayyip Bey'in izledi dediği görüntüleri servis edenleri söyleyeceksin arkadaş. Hem ülke güvenliği için hem CHP'nin güvenliği için hem komplo teorileri için hem de kumpas için söyleyeceksin.

Adamlar Türkiye'nin güvenliği için de tehdit yaratıyor. Eğer o adamlar Cumhurbaşkanı'nı kumpasa dahil etmek için yapan paralel örgütüm mensuplarıysa söyleyin, onlar ortaya çıksın. Bunların hiçbirisini söylemiyorsunuz.

Orada oturmuşsunuz, oraya buraya saldırıyorsunuz, ahlaktan bahsediyorsunuz, iyi, temiz siyasetten bahsediyorsunuz, ellerim, gönlüm temiz diyorsunuz. Bugün görüyoruz ki ne eliniz ne gönlünüz ne de kafanız temiz. Bunu ben söylemiyorum. Seni getirip, oraya yerleştirip, sana Genel Başkanlık yolunu açan sayesinde adam olduğun Deniz Baykal söylüyor.

Onun için ben bunu çok önemsiyorum. Kılıçdaroğlu yarın da susarsa CHP'deki diğer arkadaşlar harekete geçmeli.

Keşke Deniz Baykal ilk günden sağlıklı bir şekilde çıkıp bunları söyleseydi akla kara belli olurdu, hiç kimse de zan altında kalmazdı, Kılıçdaroğlu gibi insanlar da o kasetler sayesinde Genel başkan olmazlardı. Türkiye'de bugün gayrı milli bir ana muhalefet ile karşı karşıya kalmazdı.

TÜRKİYE'YE ÇOK BÜYÜK BİR OYUN OYNADILAR

"Türkiye'yi dizayn etmek isteyen güçlerin bir amacı vardı. Amaçları Türkiye'yi dağıtmak ve birlik beraberliğini bozmaktı. Bu amaçlar uğruna değişik araçlar kullandılar.

Öncelikle ana muhalefeti gayrı milli bir hale getireceklerdi sonra iktidarın arkasındaki halk desteğini ortadan kaldırarak halkın gideceği yolları kaldıracaklardı. Fakat amaçlarına ulaşamadılar. Çünkü güçlü bir lider, sayın Recep Tayyip Erdoğan vardı, halk desteğini geri çekmedi.

ŞİMDİ HEDEFLERİNDE MHP VAR

CHP'den umduklarını bulamayanların yeni hedefinin MHP olduğunu dile getiren Sayan, " MHP'nin Genel Başkanı'nı değiştirmek istiyorlar.

Her parti Genel Başkan değiştirebilir ama bu şartlarda değil, mahkeme kararıyla değil. Bunların hepsinin amacı Türkiye'yi bu şekilde yeniden dizayn etmek. Bu işin içinde paralel yapı var, Mossad var, Amerika var, Suriye var, İran var, Rusya var. Bütün bunlar Türkiye'ye saldırıyor.

KANALAHABER.COM/ ÖZEL İÇERİK

 // Sevko
Bunların neresi doğru ki kendi içlerinde doğru olsun...
02 Mayıs 2016 10:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler