YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Türkiye projelerine iktidardan gelen eleştirilere yönelik, "Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler. Onlar Türkiye'yi yalnızlaştırdılar, biz Türkiye'yi dünyanın merkezi haline getireceğiz" dedi.
Kılıçdaroğlu: Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler
22 Mayıs 2015 / 11:23 Güncelleme: 22 Mayıs 2015 / 11:42

Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Sebze Hali'ni ziyaret ederek, Komisyoncular Derneği üyeleri ile kahvaltı yaptı. Hali gezen ve esnafla sohbet eden Kılıçdaroğlu, seçimlerde partisine destek istedi. 

Bir gazetecinin CHP'nin Merkez Türkiye Projesi'ne, iktidar tarafından yöneltilen eleştirileri hatırlatarak, "Başbakan Davutoğlu, 'araklama fikir' olarak niteledi, ne dersiniz " sorusuna Kılıçdaroğlu, "Kimden araklamışız " yanıtını verdi. 

"Kendisinin Stratejik Derinlik kitabında yer aldığını söyledi" denmesi üzerine ise Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"O zaman niye hayata geçirmemiş, engel olan mı vardı  Bizim projemizi onlar hayal bile edemezler. Ben özel bir tartışmanın içine girmek istemiyorum. Onlar Türkiye'yi yalnızlaştırdılar, biz Türkiye'yi dünyanın merkezi haline getireceğiz. Aramızda dünya kadar fark var. Dolayısıyla biz Ortadoğu'ya da Orta Asya'ya da Kafkaslar'a da Avrupa'ya da hizmet veren, hizmet alan, üreten güçlü bir Türkiye'yi inşa edeceğiz, herkes bunu görecek. 'Proje eğridir, yanlıştır' demiyorlar değil mi  Diyemiyorlar. Zaten önemli olan bu. 'Bu proje yanlıştır' demedikleri sürece, bütün eleştirilerini ben sineye çekiyorum. O eleştirileri kabul ediyorum."

İbretlik Gelişme
 // Yahya RAMİ
Rahmetlik Menderes'in döneminde seçim çalışmaları için köylere giden CHP adayları halka "DP dediğniz çoğu bizden ayrılan kişiler, onlarda ne buluyorsunuz, niçin bizi değil de DP'yi tercih edyorsunuz" diye sorduklarında halk: "Bu millete hep tepeden bakan CHP'yi bizim ayağımıza getirdi ya bu yeter" diyorlardı. Bu bağlamda biz de şunu diyoruz: 3. köprüye, Kanalistanbula, 3. havaalınanına karşı bir CHP'den, hayali de olsa, proje üreten bir CHP çıkaran AKP'ye bravo doğrusu!... :)))...
22 Mayıs 2015 Cuma 12:10
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler