YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: 'Bizim mücadelemiz ulusal kurtuluş mücadelesidir'
Kılıçdaroğlu: 'Bizim mücadelemiz ulusal kurtuluş mücadelesidir'
16 Şubat 2014 18:44
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mücadelelerinin ulusal kurtuluş mücadelesi olduğunu söyledi.

Kocaeli'de partisinin aday tanıtım toplantısına katılan Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın, '17 Aralık'ta bize bir darbe yapıldı' dediğini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"17 Aralık'ta bize bir darbe yapıldı diyorsun, kim yaptı darbeyi paralel devlet. 11 yıldır iktidardasın rüşvet yeyince mi aklın başına geldi? Senin bakanına 700 bin liralık kol saatini paralel devlet mi taktı?

Bakanlarının çocuklarının yatak odalarındaki kasaların içine milyon dolarları paralel devlet mi bıraktı? Biz bunların hepsini biliyoruz. Gün birlik günüdür. Gün Türkiye'yi çağdaş uygarlığa taşıma günüdür. Senin dört tane bakanın istifa etti. Bunları paralel devlet mi sağladı?"

Kocaeli'de AK Parti'ye oy veren yurttaşlara seslenen Kılıçdaroğlu, "Bu yolsuzluk yapan kul hakkı yiyen bir partidir. Bu parti milleti değil cebini düşünenlerin partisidir. Artık yeter diyorsan bir adres var o adres CHP'dir. Biz kimseyi ötekileştirmiyoruz İnancı ne olursa benim başımın üstünde yeri var. Temiz siyaset mi istiyorsunuz? Kul hakkı yemeyen bir siyaset mi istiyorsunuz?

Önce siyasetçisinin cebini değil vatandaşının cebini düşünen bir siyaset mi istiyorsun? Adres belli, Mustafa Kemal'in partisi CHP. Türkiye aydınlığa çıkarıncaya kadar mücadelemiz sürecek. Mücadelemizi dini siyasete alet etmeden yapacağız" dedi.

HSYK'daki yasa değişimini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Yeni bir süreci başlatıyorlar dün akşam 16 saatlik mücadeleden sonra HSYK'nın yasasını değiştirdiler. Kendi hakimlerini getirecekler" diyerek şunları söyledi:

"Hırsızları koruyacak mısınız? Yolsuzluğa gerekli cezayı vermezsen dünyanın hiçbir yerinde size hakim denmez. Bu başbakanın o trilyonlarından haberi yok muydu? HSYK'yı değiştirecekler kendilerini uygun hakim getirecekler. Buradan büyün hakimlere sesleniyorum; Eğer siz siyasi iktidarın istedi kararları verirseniz iki elimiz yakanızdadır. Dün akşam geç saatlere kadar mücadele sürdü. Bize saldırıyorlar neden temiz siyaset istediğimiz için.

Milyonlarca doları götürdüler. Defalarca götürdüler. Mahkemelere müdahale ediyorlar yolsuzlukları ortaya çıkmasın diye. Siz kul hakkı yemek en büyük günah diyorsanız önce vicdanınıza sesleniniz. Bu ülkeye temiz siyaset gelmeli. Her eve alın teriyle kazanılmış ekmek girmeli asıl düşündüğüm bu. Kocaeli bir sanayi kenti. Bütün işçilere sesleniyorum evini geçirmekte zorlanıyorsun otur bir düşün, seni bu hale kim getirdi. Eğer isyan edeceksen önce sen etmelisin. Senin alın terin çalınıyor. Kul hakkı yemenin en büyük günah olduğunu düşünüyorsan adresin belli CHP".

"Yıllarımı temiz bir Türkiye için verdim" diyen CHP lideri, sözlerini şöyle sürdürdü: "O zaman diyorsanız ki kul hakkı yiyenlerden hesap sorarım. Gelin destek verin Türkiye'yi yeniden ayağa kaldıralım. Biz hiçbir zaman kaba kuvvete teslim olmadık. Gelin onurlu bir Türkiye'yi yeniden inşa edelim. Kul hakkı yiyenlerden hep beraber hesap soralım. Vatandaşı din iman edebiyatıyla avutacağız diyorlar.

Biz herkesin inancına saygılıyız. Eğer bu ülkede bir vatandaş çıkıp özgürce ibadetimi yapamıyorum diyorsa beni bulsun. Ona bütün imkanları sağlayacağım. Türkiye haramilerin iktidarını hak etmiyor. Bunun için mücadele edeceğiz. Halktan haktan yanayız. Gün artık bıktım deme günüdür. Herkes zengin olacak. Bunların tamamını özgürlük içinde yapacağız. Bizim mücadelemiz yeni bir ulusal kurtuluş mücadelesidir".

 

İHA

19:25
 // erdal san
evet bu adam dogru söylüyor. baronlar adina halk in tekrar kölelesmesi icin , halktan kurtulus mücadelesi. mevlam senden ve senin gibilerden bizleri emin kilsin. paradorlarin uşagi....
16 Şubat 2014 19:25
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler