YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kılıçdaroğlu: Bizi taklit ediyorlar
Kılıçdaroğlu: Bizi taklit ediyorlar
05 Ekim 2015 15:59
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Dün seçim bildirgelerini açıkladılar. Biz 7 Haziran'dan önce neyi açıklamışsak, aynılarını aldılar kendi seçim bildirgelerine koydular" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Zonguldak'ın Alaplı ilçesi meydanında düzenlediği mitingde vatandaşlara seslendi.

Kılıçdaroğlu, herkesi kucaklayacaklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Onlar bize görev vermediler. Sandılar ki biz meydan meydan gezeceğiz, mağdur edebiyatı yapacağız, biz yetkimizi kaçak saraydan değil, milletten isteriz. O nedenle onlar ne anlatacaktı çok merak ediyordum. 7 Haziran'da seçim beyannamesini açıkladık, büyük kesimini de diğer partiler de örnek aldılar, kopya yaptılar. Arkasından seçim bildirgesine 'siz bunları yapamazsınız, para yok, kaynak yok' dediler. Dün seçim bildirgelerini açıkladılar. Bakın değerli vatandaşlarım biz 7 Haziran'dan önce neyi açıklamışsak, aynılarını aldılar kendi seçim bildirgelerine koydular. 'Emekliye iki maaş ikramiye vereceğiz' diyorduk, 'parayı bulamazsınız para yok' dediler ama onlar da koydular. Bu neyi gösteriyor, en sağlıklı hesabı, en tutarlı hesabı en güzel hesabı vatandaş lehine hesabı yapan parti Cumhuriyet Halk Partisi'dir."

"Ülkeyi işsizlik ve yoksulluktan kurtaracağım"

Ülkeyi işsizlik ve yoksulluktan kurtaracağını vadeden Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi düşünün kardeş kavgasının olmadığı bir Türkiye, huzur ve barışın olduğu bir Türkiye, bütün bir güzelliklerin olduğu Türkiye, kadın erkek eşitliğinin olduğu Türkiye, kadınların güler yüzle, sevgi ile çocuklarını okula gönderdiği bir Türkiye, beslenme çantasının olmadığı, tam gün eğitimin olduğu, çocukların öğretmenleri ile bedava öğle yemeği yediği bir Türkiye. Öğretmenlerin toplumun kanaat önderi olduğu lideri olduğu bir Türkiye" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, getirdikleri her öneriyi ölçüp biçerek seçim bildirgelerine koyduklarını vurgulayarak, 27,5 yılını devlete verdiğini, bütçe nasıl yapılır, vergi nasıl toplanır, para nasıl harcanır bildiğini ifade etti.

Hükümetin kurulmamasının, sorunların çözülememesinin nedeninin siyasiler olduğuna dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Dün bir baktım bizim seçim bildirgesini örnek almışlar sizin önünüze gelecekler. İyi de kardeşim 13 yıldır niye yapmadın CHP söyleyince mi aklın başına geldi" dedi.

Atatürk Meydanı açılışı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, vatandaşlara hitap etmesinin ardından ilçe merkezinde yürüyerek Alaplı Belediyesinin düzenlediği Atatürk Meydanı açılışına katıldı.

Gülüç Belde Belediyesince yaptırılan Düğün Salonu ve Kent Meydanı'nın da açılışına katılan Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada, bütün umudunun kadınlarda olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu Ereğli'de vatandaşlarla sohbet etti

Kılıçdaroğlu, daha sonra Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir kafeyi ziyaret ederek, buradaki vatandaşlarla sohbet etti.

Türkiye'nin birliği ile bütünlüğünün savunulması gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Terörün bitmesi için toplumsal barışın sağlanması lazım" dedi.

Vatandaşlardan birinin, "Terör bitsin, halk ölmesin istiyoruz" demesi üzerine Kılıçdaroğlu, "Bu sorunu çözecek olan tek parti biziz. Kimse çözemez" diye konuştu.

...
 // Yanya RAMİ
Öyle de olsa CHP'nin vaadleri içi boş ve gerçekleştirilebilmesi neredeyse imkansız vaadlerdir. AK partinin vaadleri ise gerçekleştirilebilir ve mümkün vaadlerdir. Bu, vaadlerin büyüklüğü veya uçukluğu ile ilgili değil CHP'nin bu konuda güvenilmez ve AK partinin ise vatandaşa güven veren yapısı ile ilgilidir!...
05 Ekim 2015 Pazartesi 16:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler